Skip to content

Múzeum letov do vesmíru

Múzeum je zasvätené vesmírnym technológiám a oslavuje vynálezy Hermanna Obertha, jedného zo zabudnutých zakladateľov raketového inžinierstva a modernej astronautiky.

Integratron

Keď sa do tejto kopulovitej budove s perfektnou akustikou postavíš a prenesieš pár slov, bude ti pripadať, ako by k tebe tvoj mozog prehováral skrz vibrácie. Je to prazvláštny pocit, rovnako ako Integratron sám.

Optical telegraph

Chappeov optický telegraf

Počas Francúzskej revolúcie bolo nutné prenášať správy po celej krajine čo najrýchlejším spôsobom. Optický telegraf Clauda Chappeho bol pre to ideálny.

Predpovedač búrok

Chirurg George Merryweather mal záľubu v pijaviciach. Podľa jeho vlastných slov majú tieto podivné stvorenia, o ktorých veril, že dokážu predvídať počasie, inštinkty podobné ľudským: Nemajú totiž radi samotu. To a fakt, že pijavice bývajú pred búrkou veľmi nekľudné, pre neho bolo inšpiráciou k vytvoreniu nového spôsobu predpovedania počasia.

Bambusový vlak

Slovo “vlak” nie je celkom presným označením tohto dopravného prostriedku. Presnejšie by bolo: Bambusovými kmeňmi vyplnený rám veľkej postele, ktorý jazdí po krivých koľajniciach a ktorým miestny hovoria “norry”. Jedná sa o dve nápravy s privarenými kolesami, na ktorých leží 1,8 x 3 metrov veľký bambusový rošt. Kolesá poháňa hlučný motor z poľnohospodárskych strojov alebo…