Budhistický kláštorný chrám v Bangkoku
Názvom vat sa označujú budhistické kláštorné chrámy, ktoré pozostávajú z chrámu, obytnej budovy, respektíve areálu vyčleneného pre mníchov. Medzi takéto patrí aj Wat Phra Dhammakaya v severnej časti thajského hlavného mesta, Bangkoku. Nie je príliš starý, veď bol založený iba v roku 1970, no vďaka svojmu očarujúcemu vzhľadu patrí medzi najznámejšie na svete. Podľa učenia…
Pamätník Pelmeni
Nezvyčajná socha pelmena napichnutá na vidličku sa objavila v Izhevsk v roku 2004 v nádväznosti na festival “Moderné mestské sochy” ako súčasť Volgského hlavného mesta kultúry. Pelmen je veľmi pôsobivý s priemerom jeden meter a výška súsošia s obrovskou vidličkou sú 3 metre.
Park indických sôch Victoria’s Way
Park sa rozkladá na ôsmich hektároch a nachádza sa v ňom socha vyziabnutého Buddhu, obrovského prstu, alebo vyjadrenie psychického stavu človeka, ktorý nie je schopný ovládať vlastné telo, socha muža, ktorý trhá sám seba na dva kusy. Park založil v roku 1989 Victor Langheld potom, čo sa vrátil z Indie, kde hľadal duchovnú rovnováhu.
Veža Eben-Ezer
Táto sedemposchodová veža, na ktorej vrchole sa týčia sochy býka, leva, orla a sfingy, vyzerá ako zo stredoveku, ale v skutočnosti je omnoho novšia. Robert Garcet začal s vlastnoručnou stavbou v roku 1951. Vež má byť znázornením mieru a honby za vzdelaním.

Kričiace tváre
Peter Camani prišiel so zaujímavým návrhom ako naložiť s ľudskými zostatkami. Na svojej internetovej stránke píše: “Prečo sa uspokojiť s odpočinkom v stiesnenom hrobe na predmestí, keď máš možnosť stať sa pôsobivou súčasťou krajiny?”
Bernský pojedač detí
Na vrchole modro-zlatého stĺpa uprostred jednej z najstarších fontán v Berne sedí ľudožrút, ktorý si pchá do úst miminko. Jeto Kindlifresser alebo “Pojedač detí”. V ruke drží vrece plné ratolestí, ktoré sa rovnako pripravuje zjesť.
Južný pól nedostupnosti
Južný pól nedostupnosti, 885 kilometrov od zemepisného južného pólu, je na Antarktíde miestom najvzdialenejšom od brehu mora. Toto nehostinné miesto, na ktoré sa dostalo len pár ľudí, priemerne dosahuje teploty -58.2 °C. Označuje ho busta Vladimíra Lenina.
Bosorky v Bratislave
Jedna z najkrajších bratislavských sôch má trochu zastrčené miesto. Mnohí ju už možno niekde na obrázkoch a pripomína skôr súsošie k rozprávke o troch zhavranelích bratoch. Pravda je ale inde.
La Mona
V roku 1987 predstúpil študent umenia Armando García pred tijuanskú mestskú správu s návrhom postaviť uprostred námestia obrovskú sochu nahej ženy, ktorá by oslavovala storočie výročia od založenia mesta, ktoré pripadalo na rok 1989. Nikoho neprekvapí, že návrh bol zamietnutý.
Socha Johna Lennona
Keď svet zaplavila beatlesmánia, komunistická Kuba jej vzdorovala. Fidel Castro v roku 1964 ich hudbu na ostrove zakázal vo viere, že hudobníci sú stelesnením vulgárneho konzumerizmu. Kubánci, ktorí sa chceli stať súčasťou rock-and-rollovej revolúcie, si však do zeme nechali pašovať nahrávky skladieb ako “I Want to Hold Your Hand”.
Peklo pri chráme Wang Saen Suk
V chráme Wang Saen Suk je to samá krv. Rinie sa z úst prebodnutých, z tela muža rozrezaného na dva kusy a z brucha ženy, ktorej dieťa z nej práve vytrhávajú.

Park buddhov Xieng Khuan
Hoci sa sochy bohov, ľudí, zvierat a démonov zdajú byť stovky rokov staré, ide v skutočnosti o park vytvorený v roku 1958 excentrickým mníchom a šamanom Bunleua Sulilatom, ktorý spojil mystické náboženstvá s myšlienkami hinduizmu a buddhizmu.
Leninova hlava v Ulan-Ude
V Ulan-Ude je tradíciou, že sa novomanželia vyfotia s hlavou Lenina. Bronzová socha bola vytvorená v roku 1970. Lenin na nej má mierny úškľabok, ktorý len mierne znevažuje majestátnosť, ktorú táto 42tonová socha meriaca 7.6 metrov oplýva.