Skip to content
Ferrata, Malaga

El Caminito del Rey

Až do rekonštrukcie v roku 2015 bola El Caminito del Rey najnebezpečnejším chodníkom v Španielsku. Meter široká cestička na stene rokliny El Chrro 107 metrov nad zemou je viac ako sto rokov stará, takže v nej už zívali veľké diery. Na niekoľkých miestach sa betón úplne rozdrolil a zostal tu len niekoľko centimetrov široký kovový…

Cez weekend v Julských Alpách

Program na weekend bol jasný: smer Rakúske Alpy na brehu Salzy. Lenže na celý weekend hlásili škaredé počasie a vysoký stav vodnej hladiny a tesne pred odchodom z lodenice Vodáckeho centra sa dozvedáme nový cieľ: Soča v Slovinských Alpách.

Začiatočníci na Ferrate

Ferraty na Slovensku sú ešte v plienkach a máme ich tu len zopár. Vlastne len dve. Jedna je v NP Slovenský raj a druhá s dvoma variantami na Martinských holiach. Ale prečo cestovať tak ďaleko, keď kúsok za Bratislavou ich máme neúrekom.

Hrali sme sa na testovacie figuríny

Sviatok svätého Cyrila a Metoda padol tentoraz na utorok a už som sa obzeral, že kam vyraziť v tento deň. Na Facebook stránke Jairo Outdoor mi padla do oka jedna udalosť, kde cenovka bola viac ako prijateľná. Jednalo sa o školenie inštruktorov na ferratové lezenie.