Skip to content

Múzeum Oasis Bordello

Oasis Bordello bolo po celé desaťročia jedným z piatich nevestincov poskytujúcich služby baníkom baníckeho mesta Wallace. Jedného januárového večera 1988 ale všetky pracovníčky utiekli, pretože boli varované, že sa blíži zásah FBI. Izby zanechali v stave, v akom sú dodnes (s výnimkou pár kreatívnych prídavkov).

Tajná komnata erotického umenia

Obyvatelia Pompejí a Herculanea považovali falus za symbol ochrany, prosperity a šťastia a zobrazovali ho takmer všade od nábytku až po petrolejky. Fresky na budovách znázorňovali erotické stretnutia nýmf a satyrov. Sex bol vlastne všade.

Islandské falologické múzeum

Zbierka penisov Sigurðura Hjartarsona začala v roku 1970, keď kúpil bič vytvorený z býčieho penisu. Od tej doby sa kolekcia rozrástla do obrovských rozmerov.

Erotická freska

Mauzoléum Emanuela Vigelanda

Emanuel bol brat ospevovaného Gustava Vigelanda, ktorého excentrické sochy sa nachádzajú v parku v centre Osla. Emanuel Vigeland po sebe zanechal zvláštne tajuplné umelecké diela.

Erotická kúpeľňa vo Vatikáne

Roku 1516 sa kardinál Bibbiena, dlhoročný priateľ a dôverník pápeža Leva X., rozhodol urobiť v pápežovej kúpeľni novú výzdobu. Bibbienová záľuba v sprostých a vyzývavých námetoch ho inšpirovala k tomu, aby nechal od ďalšieho priateľa, umelca Raffaela, vytvoriť sériu erotických fresiek. Nastených nájdete Venušu, Amora, nymfy a satyri, ako šantia nahí v lese.

Hrobka

Múzeum Wilhelma Reicha

Kamenná budova s modrým orámovaním okien bývala kedysi laboratóriom, dnes však ukrýva veľkú časť odkazu Wilhelma Reicha, psychoanalytika, ktorý veril, že orgazmická energia dokáže ovládať počasie.