Skip to content

Zabezpečujeme dovolenku v Maroku

CK Knirsch 5. marca 2017

Ako ste si mohli prečítať v predchádzajúcom článku, kúpa leteniek nie je nič hrozné a pri troche plánovania sa dá vyskladať zaujímava kombinácia s ešte zaujímavejším cieľom. V ďalšej časti si zabezpečíme ubytovanie a presuny.

Na ubytovanie je viac možností. Môžete to nechať viac menej na náhodu a riešiť to až v cieli. V arabských a ázijských krajinách sa oplatí zjednávať priamo na mieste. Ak samozrejme viete zjednávať. Vtedy sa viete dostať na polovičné či tretinové ceny oproti tomu, čo je zverejnené. Lenže my ideme viacerí a tak toto nebudeme podstupovať.

Rezervácia ubytovania
AirBnB vynechávame a volíme osvedčený booking.com. Aj keď neviete po anglicky (viete si stránku prepnúť do slovenčiny, kde to prekladá translátor), viete si zabezpečiť ubytovanie. Stačí si navoliť požiadavky ako sú miesto, termín, počet osôb a počet izieb. Doplnkovo si viete ešte navoliť ďalšie doplnkové požiadavky ktorých je neúrekom. My si volíme, aby hodnotenia od cestovateľ boli 7 a viac a to je všetko. Následne výsledný zoznam zotriedime podľa ceny.

No nie všetko je len o cene. Je to i o vzdialenosti od centra, aby ste to nakoniec nepreplatili na doprave, ale aj to či sú k tomu raňajky. Keď sme hľadali ubytovanie v Miláne, tak bolo dosť lacných ubytovaní, ale už pri výbere konkrétnych izieb bola poznámka čo ešte nie je zahrnuté v cene. Nakoniec by sa nám vyšplhala cena do neželanej výšky. Treba si to dobrie pozrieť.

Dajte si pozor aj na doplnkové informácie, aké poplatky sú zahrnuté či nie sú zahrnuté v cene. To vám môže celkom predražiť váš výber

Ďalšou dobrou vecou je, či je k dispozícii bezplatné storno do určitého dátumu. To vám dáva priestor k tomu, aby ste si ešte našli lepšie a lacnejšie ubytovanie. Od určitého dátumu je to potom s poplatkom. Treba si to tiež všímať. Na druhej strane, ak ste rozhodnutý pre konkrétne ubytovanie, tak obvykle býva lacnejšie ubytovanie bez možností vrátenia peňazí.

Následne stačí potvrdiť vami vybranú možnosť a počkať si od ubytovateľa na potvrdenie. V podmienkach vidíte aj či platíte na mieste alebo vopred a či akceptuje platobné karty. Dobre si preštudujte, čo všetko ponúka, čo máte zdarma k cene. Ak sa chcete viac presvedčiť o danom ubytovaní zamierte na stránky TripAdvisor, kde nájdete určite ešte viac hodnotení a fotiek od cestovateľov.

Typ ubytovania Riád
Je starý tradičný marocký dom, ktorý sa vyznačuje tým, že je z vonku nesmiernym spôsobom odpudzujúci, zastrčený v malých špinavých uliciach, ale akonáhle ten svoj riád nájdete a vstúpite, budete sa cítiť skoro ako v raji. Po vstupe do tejto oázy kľudu sa väčšinou ocitnete na malom nádvorí, ktoré je vlastné súčasťou domu, a do výšky dvoch či troch poschodí vidíte dookola nad sebou umiestnené izby. Uprostred nádvoria je často studňa plná kvetín, bazén, fontána a keď sa pozriete hore a budete tu stáť za tmy, v záplave všetkých sviečok okolo uvidíte žiariaci mesiac a hviezdy. Zároveň je to veľmi tiché a ukľudňujúce miesto. Súčasťou tých lepších riád je často i hammám (turecké kúpele) a vynikajúca reštaurácia.

Booking.com využívame aj kvôli tomu, že máme už členstvo Genius a tak máme ešte ďalšie výhody ako skorý check-in, neskorý check-in, uvítací nápoj či 10% zľavu. Je to individuálne.

Rôzne výhody pre členov .genius

Zarezervované
Nakoniec úspešne sme si zarezervovali potrebné ubytovania vzhľadom na termíny. Rezervovať 4 mesiace vopred sa celkom aj oplatí, lebo ubytovatelia väčšinou ešte nestihli zmeniť ceny vzhľadom na sezónu a keď aj áno, pre nich je dobré ponúknuť nižšiu cenu, aby mali naplnenú kapacitu. Preto aj my už rezervujeme vo februári júnové termíny.

Dar Tamo: 4 noci za 165.60,- €
Hotel Aday: 6 nocí za 168,- €

V priemere nás pobyt v Maroku vyjde na osobu na deň: 8.34,- €.

Keď budeme odlietať už domov, máme 24 hodinový prestup v Bergame, čo je mesto blízko Milána. S ohľadom na cenu s ubytovaním, je to lacnejšie, ako boli dostupné kombinácie leteniek napriek tomu, že za ubytovanie dáme v Hoteli Merano 25,- €/os./noc. V cene ešte nie je zarátaná mestská daň 2€/os. Stále to je lacné, keďže ostatné hotely chceli cca 5 až 20€ za uterák a od 30€ vyššie za záverečné upratovanie. Takto sa zbavujú odvádzania provízie rezervačnej stránke.

Predbežný rozpočet na 10 dňovú dovolenku v Maroku na osobu
Letenky: 115,- €
Ubytovanie: 108.40,- €
Celkom: 223.40,- €

Na budúce sa pozrieme na rezerváciu vlaku v Maroku pre presun z Fés do Marakesh. Ešte je k tomu nutné prirátať transfer z Bergama do Milána a späť pri ceste domov. Okrem toho uvažujeme ešte nad atrakciami ako 2 dni v púšti či návšteva mesta Chefchaouen. Ale je možné, že nakoniec všetko bude inak.

Prečítaj si ďalšie články

Letné filmové večery v Bratislave

Prázdniny už začali a máme tu pre vás perfektný tip na celé leto a úplne zadarmo. Či už s deťmi alebo bez nich, môžete takmer každý deň navštíviť kino a pozrieť si nejaký film či rozprávku. Našli sme pre vás až 9 miest v rámci Bratislavy. Okrem posledného kina je to naozaj zadarmo. Stačí len…

Víza do Indie len za $10

India ponúka cestujúcim získať víza potrebné pre vstup do krajiny v určitom období len za $10. Víza do Indie sa dajú získať veľmi jednoducho.

V lete do Rumunska od 20,- €

Zachvíľu naplno vypukne letná sezóna a ak ešte neviete čo budete v lete, máme pre vás jeden luxusný a nádherný tip.

“Pašujeme” množstvo alkoholu z Moldavska

Základom nášho lacného cestovania je aj to, že neplatíme za zbytočné veci. Napríklad za podpalubnú batožinu, ktorej cena je občas vyššia ako samotná letenka. Nastávajú ale aj situácie, kedy sme donútený si za cestu priplatiť. Jednou z tých situácii je ultra lacný kvalitný koňak.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram