Skip to content

Vychytenie leteniek do Srbska s ubytovaním

CK Knirsch 24. novembra 2016

Nízko nákladový dopravca RyanAir v akciách ponúka do srbského mesta Niš spiatočné letenky za 10,-€. Väčšinou sú to posledné miesta, alebo pre nás osobne nevyhovujúce termíny. Ale stačí sledovať a nenechať sa odradiť.

Europe on Sale
V rámci jednej akcie, kedy boli letenky za 9.99,- € (jeden smer) sme vystihli ideálny termín s dostatočným počtom leteniek. Vieme, že je to o 100% drahšie, ako sa dajú kúpiť, ale….

Ak si chcete urobiť predĺžený weekend, tak ceny sú o niečo vyššie, prípadne pred nejakými sviatkami. Pôvodne sme chceli ísť do Niš na vianočné nákupy za akciovú cenu 10,- € za spiatočné letenky. Problémom bolo, že za takúto cenu ste si mohli naraz kúpiť iba jeden lístok. Pri dvoch a viac bola už cena diametrálne odlišná. A to sme chceli ísť minimálne 5ks osôb. Pri takomto množstve osôb je už problém aj s cenou.

Pri akcii 9.99,- € za jeden smer sa toto množstvo lístkov dalo kúpiť, ale niekedy až na januárové a februárové vybrané termíny – nie weekendové. Pozreli sme si teda, na aký termín tento rok pripadnú pre bratislavský kraj jarné prázdniny (aby aj školopovinné dieťa mohlo ísť) a porovnali s ponúkanými cenami. Paráda. Termín 20.2 – 24.2.2017 je za akciovú cenu a aj v dostatočnom množstve. Weekend pred odletom navyše voľný pre prípravu a weekend po prílete detto voľný na oddych. Nie je čo riešiť. Kupujeme až 5 lístkov. Dodatočne sa nám hlási ešte jeden pasažier a stíhame dokupovať ešte jednu letenku.

Zabezpečenie ubytovania

Treba sa aj ubytovať, ak nechcete spať na ulici a hlavne vo februári. Automaticky pozerám Airbnb a booking.com čo ponúkajú. Airbnb v Srbsku asi nie je tak rozšírené a navyše ponuka pre mesto Niš je takmer cenovo identická a pre určité typy vychádza booking.com prijateľnejšie. Je to aj vďaka tomu, že ho častejšie využívame a dosiahli sme status Genius. Vďaka tomuto statusu máte na vybrané ubytovania navyše 10% zľavu a iné bonusy.

Genius status booking.com
Zadávame termín jarných prázdnin pre mesto Niš a nechávamé si výsledky zotriediť od najnižšej ceny. Medzi rôznymi hostelmi a malými rodinnými penziónmi nám vrazí do očí jedna luxusná ponuka. Ponuka má len samé pozitívne hodnotenia s prívlastkom “Skutočne výnimočné”. Po pozretí fotiek ihneď rezervujeme. Vychádza to na 10.80,- €/os./noc s raňajkami.

Toto ubytovanie sa navyše nachádza približne 1km od centra dole kopcom a navyše podľa Google Maps hneď pri parku, čo zaručuje aj tichú oblasť. No uznajte, nezarezervovali by ste si to?

Guest House Vivaldi
Určite dáme vedieť, či táto ponuka zodpovedá skutočnosti.

Program

Ten ešte nemáme zostavený, ale máme na neho čas. Minimálne v Niš sú dve zaujímavosti, neďaleko termálne kúpele, čo sa môže hodiť vo februári. Ešte uvažujeme nad výletom do Kosova, či hlavného mesta Srbska. No uvidíme…

Rozpočet

Koľko takýto špás vyjde? 19,98,- € za letenky a 43,20,- € za ubytovanie. Na to, že sa ide na celý pracovný týždeň to nie je zlé. Pre 3-člennú rodinu je to zaokrúhlene za 190,- €. Len pre tú srandu si to skúste porovnať s podobne dlhou dovolenkou napr. v Liptovskom Mikuláši. Vlak z Bratislavy do Liptovského Mikuláša s RegioJet vás vyjde 20.30,- €, s ŽSR za 12.70,- €. Čiže drahšie ako letenka!!! (Februárové dátumy ešte cenovo neboli dostupné). Ak pôjdete z Bratislavy autom, tak Vás cesta tam i späť vyjde približne na 40,- €.

Najlacnejšie ubytovanie v Liptovskom Mikuláši vychádza úplne na rovnako, ako zaplatíme za luxus v Niš. Porovnateľná úroveň, je niekoľko krát drahšia.

Stále si myslíte, že cestovanie do zahraničia je drahšie? Stačí sledovať akciové letenky a nebáť sa vyraziť za hranice.

Prečítaj si ďalšie články

Splňte si detský sen – vydajte sa do kozmodrómu

Jedným z mnohých detských snov je povolanie kozmonauta. Tento sen si drvivá väčšina nesplní. Ale čo tak navštíviť ozajstný kozmodrom? Áno, je to možné, ….

Letné filmové večery v Bratislave

Prázdniny už začali a máme tu pre vás perfektný tip na celé leto a úplne zadarmo. Či už s deťmi alebo bez nich, môžete takmer každý deň navštíviť kino a pozrieť si nejaký film či rozprávku. Našli sme pre vás až 9 miest v rámci Bratislavy. Okrem posledného kina je to naozaj zadarmo. Stačí len…

Karneval v Benátkach

Z času na čas ma zaujme niečo na internete, kam si vybrať na budúce. Takto mi udreli do očí fotografie z Benátskeho karnevalu a už si zapisujem do kalendára na rok 2017 28. február s pripomienkou 1/4 roka vopred.

Najkratší let lietadlom na svete trvá necelé dve minúty

Kedysi v minulosti mal byť otvorený komerčný let medzi Bratislavou a Viedňou, čo je približne 70km, ale stále sa to nechytá na let dlhý len 1,85km.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.