To, že sa zoženie letenka do Indie za smiešnu cenu, je len jedna z mnohých častí, čo treba pred vycestovaním spraviť. To, aby Vás vôbec pustili do lietadla, potrebujete aj víza. Síce to, že treba vybaviť víza znie hrozne a veľa papierovačiek, tak v konečnom dôsledku je to “takmer” jednoduché.

Predovšetkým si treba vyhradiť na to čas, doma pri počítači. Žiadosť o víza nie je možné podať osobne, ale iba elektronicky. Stačí si vyhľadať cez google “Indické veľvyslanectvo” a vyhľadávač ma už smeruje takmer až k online formuláru. Ten je obsiahly a aj s mojou, nie veľmi dobrou angličtinou sa mi pozastavoval rozum nad určitými formuláciami.

Žiadosť o indické víza
Hlavne treba mať pripravenú naskenovanú (alebo si spravte selfie) fotografiu pasového formátu, lebo to sa bude vyžadovať pri poslednom kroku. Samotné vyplnenie aj s kontrolou nezaberie viac ako ½ hodinu. Následne si treba vybrať termín, kedy podáte osobne víza na veľvyslanectve. Bohužiaľ mi neponúklo hneď druhý pracovný deň, tak som si zvolil proste najbližší možný. V poslednom kroku, ako toto urobíte, ešte sa Vám ponúkne na stiahnutie celý formulár v PDF formáte, ktorý si treba uložiť a následne vytlačiť.

Indické veľvyslanectvo
Veľvyslanectvo sa nachádza v Bratislave v centre starého mesta na Dunajskej 4. So sebou si treba toho zobrať trochu viac, ako vytlačenú žiadosť:
– originál cestovný pas, tak aby platnosť nebola menej ako 6 mesiacov pred vypršaním
– fotografiu pasového formátu (5 x 5 cm)
– vytlačený výpis z účtu, tak aby tam bolo na každý deň strávený v Indii 50€
– vytlačenú spiatočnú letenku
– doklad o zdravotnom cestovnom poistení (akceptujú aj informáciu, že poistenie máte v rámci svojej kreditnej karty)
– 53€ poplatok na turistické víza (ak budete požadovať iné, treba si pozrieť cenu na stránke)

tabula_india_velvyslanectvo
Na samotné veľvyslanectvo som sa vybral v utorok na 09:00 hod a radšej som prišiel o 30 minút skôr, nech sa tam veľmi nezdržujem. Čo z toho, že samotný konzul došiel až ¾ hodinu po termíne a zobral si dnu osobu, čo došla ako štvrtá a navyše tam strávila pol hodinu. Už aj dokument o indickom jedle ma prestal baviť, keď bežal už tretí krát za sebou na miestnej TV. Až o 10:45 (od 09:00 do 11:00 hod sa podávajú víza) si ma zavolala sekretárka, že víza mám schválené, ale že musím ísť ku konzulovi kvôli odtlačkom.

Už som sa pripravoval na rozhovor, ale konzul si písal s niekým cez mobil smsky a medzitým ma zosnímal kamerou pripojenou k PC a dával mi iba strohé inštrukcie, aké prsty ktorej ruky mám položiť na zosnímanie. To bolo všetko a už som aj odchádzal Ešte u sekretárky som sa informoval, kedy sa môžem staviť pre víza. Dostal som informáciu, že väčšinou do 3 pracovných dní, ale mám si skúsiť zavolať poobede.

A naozaj. Po krátkom telefonáte v ktorom mi bolo oznámené že sú hotové, si vyzdvihujem víza vlepené do pasu. Môžem si ďalší bod odškrtnúť zo zoznamu!

Indické víza

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Ešte nikto neohodnotil, buď prvý)
Počítam...

CK Knirsch