Na jednom z koncov Bratislavy sa zbiehajú hranice troch štátov: Maďarsko, Rakúsko a Slovensko. Tento bod je označovaný ako aj trojmedzie. Tento bod nám dlho odolával v našom zozname nenavštívených miest a práve vianočné obdobie, keď sú zatvorené všetky obchody, bol vynikajúci cieľ na prechádzku po všetkých prežieraniach.
Hranica SK AT HU

Ako na trojmedzie

Najjednoduchšia voľba je autom i keď má svoje úskalia. Zo Slovenska to nie je až tak jednoduché. Musíte vlastniť diaľničnú známku a zaparkovať za hraničným prechodom Rajka na odpočívadle. Odtiaľto už len peši asi 1km. Z Rakúska je to najpohodlnejšie z dediny Deutsch Jahrndorf, kde vás asfaltová cesta dovedie takmer do cieľa. No v zimnom období musíte mať zimné pneumatiky aj keď teplomer ukazuje 10°C nad nulou. Posledná alternatíva je cez Rusovce cez starý hraničný prechod. Pred hraničným prechodom je síce odbočka cez železnicu, ale tam neodbáčajte. Je tam značka zákaz vjazdu a pred mostom ponad diaľnicu je závora. Stačí ísť ďalej a tesne pred vjazdom do dediny Rajka je tiež odbočka cez železničné priecestie. Táto cesta vás dovedie tiež až do cieľa. Len pozor v daždivom období, je to šotolinová cesta.

Na bicykli alebo peši nemáte problém odnikadiaľ, ale je to trochu mimo civilizáciu.Turistická značka, Rusovce

V troch štátoch súčasne

Tam, kde sa zbiehajú rakúske, maďarské a slovenské hranice, je označené kamenným stĺpom, okolo ktorého sú v zemi zapichnuté červené koľajnice. Keď sa veľmi budete snažiť, môžete stáť jednou nohou v Maďarsku, druhou v Rakúsku a rukami sa dotýkať Slovenska.

Okrem tohto stĺpa sa môžete kochať ďalšími kamennými dielami. Väčšinou sa jedná o motív trojuholníka, čo má symbolizovať spolupatričnosť a porozumenie medzi krajinami. Tieto diela tu stoja už od roku 1992. Skôr narodených návštevníkov upúta určite aj kus ostnatého drôtu ako symbol železnej opony. Trojmedzie Bratislava
Trojmedzie Bratislava
Trojmedzie Bratislava
Trojmedzie Bratislava

Oddýchnuť a dať si piknik môžete aj pri trojuholníkovom stole s vyznačenými štátnymi znakmi jednotlivých krajín. A ak budete dostatočne potichu môžete zbadať ako sa po poli preháňajú divo žijúce zajace a na jar zas vzácneho Dropa fúzatého.Tip na výlet

Nájdite poklad

Takéto zaujímavé body sú vynikajúce pre Geocaching. Keď si spustíte vhodnú aplikáciu, tak v blízkosti nájdete dve tradičné kešky(1, 2) a jednu multikeš. To zaujme najmä deti, keď budú môcť hľadať poklad a preto si nezabudnite zobrať do kešky aj niečo na výmenu.

Hranica Rajka
Radosť z nájdenia pokladu. Potvora bola dobre zamaskovaná.

Túlajte sa Bratislavou

Objavte ďalšie skryté zákutia Bratislavy. Pripravili sme pre Vás mapu so zaujímavými zabudnutými miestami.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 5 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Na hranicu troch štátov
5
1
5
5
Počítam...

CK Knirsch