Teraz tréning, v lete už len zážitky….


Možno ste si všimli, že najmä cez leto vyrážame s klubom “Vodácke centrum” na rôzne akcie v rámci Európy, alebo len tu v Bratislave na Dunaj. V drvivej väčšine sa jedná o vodácke akcie. Ak chcete aj vy takéto niečo zažiť, ale máte z vody strach, alebo len rešpekt pred ňou, čítajte ďalej.

Trénujte v zime v teplom bazéne

Každoročne v zimných mesiacoch, je prenajatý bazén na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave minimálne raz do týždňa na jednu hodinu vo večerných hodinách. Tento rok sa to dokonca podarilo vybaviť na 2x do týždňa. V bazéne sa hlavne vyučuje eskimácky obrat, ale ak máte iné požiadavky žiaden problém. Ani keď ste v živote nesedeli v kajaku, tu sa to môžete naučiť pod dohľadom inštruktora, ktorý je hneď vedľa vás. Dokonca sa ani hlbokej vody nemusíte báť, lebo je tak po prsia.Bazén Bratislava

Naozaj individuálny prístup

Tu to platí dvojnásobne. Každý inštruktor má na starosti jedného žiaka v kajaku, ktorému odovzdáva drahocenné skúsenosti, radí mu ako správne sedieť v kajaku, držať pádlo,… A nakoniec naučia aj ten eskimácky obrat. Nemusíte sa vôbec báť keď budete dole hlavou a kajak hore dnom. Inštruktor vás neustále sleduje a v prípade potreby vás otočí do správnej polohy.

Bazén Bratislava
Nevysvetľuj, a podaj mi už to pádlo
FTVŠ UK
A nejde to…. Pomôž mi teraz radšej hore…

Cez leto skúsenosti využijete

Takýto tréning je dobrý, keď v lete chcete niekam vyraziť na vodu. No nie na obyčajný splav po Dunaji, ale napríklad sa ísť plaviť kanálmi Benátok, alebo obehať opustené ostrovy a nedostupné pobrežia Chorvátska. Síce v morskom kajaku sa eskimácky obrat robí ťažšie, ale je možné, že sa vám podarí po zaškolení teraz v zimných mesiacoch. Alebo nebudete už musieť chodiť na kanojke, ale vyrazíte na niečom rýchlejšom a šikovnejšom. Taká dovolenka na kajaku v Chorvátsku je úplne iná, ako keď ležíte na pláži.

Bazén v Bratislave
Po niekoľkých pokusoch to ide jednoduchšie
Bazén
Už to zvládam konečne aj sám. Ale inštruktor ma aj tak neustále pozoruje, či sa neutopím

Nezaberie to veľa času

Hodinka raz do týždňa nie je veľa. A namiesto večerného filmu sa vyberte na tréning zažiť niečo nové. Každý pondelok o 20:00 a v stredu o 20:30 do konca marca. Privítajú aj deti, ale radšej si overte dostupný termín a počet miest. Aj ten je limitovaný, aby ste sa s kajakmi aj vedeli hýbať v tom bazéne. Tak čo, idete do toho? Stačí sa len nahlásiť. Hádam vás presvedčí ešte spomalené video účastníčky, ako to zvládla k záveru prvej hodiny a naša fotogaléria.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 6 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Teraz tréning, v lete už len zážitky….
5
1
5
6
Počítam...

CK Knirsch