Uáááá. Čerstvo vypražené rezne s volským okom, domácim syrom, paradajkami, chlebom a slivkovým lekvárom na raňajky! Mali sme síce objednané raňajky, ale toto som si nepredstavoval ani vo sne. Plnohodnotné jedlo a najbližšie 4 hodiny nemusíme vôbec jesť.

8. den Rumunsko
Tomu sa vraví raňajky podľa predstáv
8. den Rumunsko
Všetci sme sa na to vrhli ako by sme celú noc nejedli 😉
8. den Rumunsko
Ešte sme si skúsili miestne kroje a pokecali na priedomí
8. den Rumunsko
Ako mladomanželia
8. den Rumunsko
Pamätáte si česko-slovenskú sto korunačku? Už jej chýba do rúk len slama

Na čaji u Princa Charlesa

V predchádzajúcu noc, na základe informácii od domáceho meníme trochu naše plány a tak po návšteve drevených kostolov v Bârsana si ideme obzrieť dom princa Charlesa. Áno, princ Charles tu v Rumunsku má svoje domy kam chodí na dovolenku. Dedina je trochu neprístupná a cesta k samotnému domu je už po šotoline. Miestny obyvatelia s ochotou nám ukazujú presný smer. Len škoda že princ nebol doma, zašli by sme k nemu na čaj

8. den Rumunsko
Drevené pravoslávne kostoly v Bârsana
8. den Rumunsko
Kde je ten princ Charles? Asi sme si dohodli zlý termín 🙁

Robíme aspoň povinnú foto, keď aj pri svojom dome má povestné anglické počasie a mierime na asi svetový unikát.

Săpânța

Poznáte veselý cintorín? Totiž tento je. Pekne sýto modrý (čo značí, že zosnulí idú do neba) s kresbou, čo konkrétneho človeka vystihovalo. Motívy sú rôzne. Buď aké mal povolanie, čo ho bavilo alebo ako umrel. Navyše v rumunčine je popísaná nejaká anekdota o zosnulom v prvej osobe jednotného čísla. Keby sme tomu rozumeli, určite sa pobavíme. Za návštevu to určite stojí.

8. den Rumunsko
Veselé náhrobné kamene (z dreva)
8. den Rumunsko
Z kresieb sme nevydedukovali občas akou smrťou zomreli
8. den Rumunsko
Radosť sem zavítať
8. den Rumunsko
A zas suveníry….

Cesta domov cez Ukrajinu

Naše kolesá pomaly miera k domovine a rozhodujeme sa ako pokračovať. Nakoniec volíme ešte jednu zástavku. Ukrajina. Ťukáme do mobilu, cez aplikáciu AirBnB, či v Užhorode je nejaké voľné ubytovanie za prijateľnú cenu. Navyše mám od AirBnB kredit 45,- €. Ten som získal v rámci promo aktivity na služobné cesty. Nakoniec si objednávame v centre Užhorodu nádhernú vilu a z karty mi strháva 8,- €. To sa oplatí, za ubytovanie 4 osôb na jednu noc.

8. den Rumunsko
Rumunsko – Ukrajinská hranica
8. den Rumunsko
Začínajú najhoršie cesty z nášho celého tripu

Hranica je úplne na skok, len na nej trávime asi hodinu. Už na rumunských hraniciach nám kontrolu obsah kufra a pýtajú sa nás alkohol, cigarety, bomby a iné chemikálie. Na ukrajinskej hranici nám okrem štandardnej prehliadky ešte kontrolujú aj číslo karosérie a motora. Našťastie, bez akýchkoľvek problémov nás vpúšťajú na Ukrajinu. Uvidíme či takýto hladký priebeh bude na výstupnej hranici. Po Bushtyno je cesta rozbitá a zatiaľ kvalitou najhoršia. Takto zlú cestu sme za celý čas v Rumunsku vôbec nemali. Z toho sa odvíja aj náš skutočný príchod do Užhorodu, kde prichádzame nakoniec až po zotmení. Ubytovanie nachádzame bez problémov, len sa nevieme dostať do vnútra. Vchod do dvora je zavretý, a nikde žiaden zvonček. Tak trúbime na celú ulicu.

8. den Rumunsko
Prečítať prečítame, ale nerozumieme už veľmi
8. den Rumunsko
Naša luxusná vila

Luxusné ubytovanie

Nakoniec vyšla typická nádherná mladá ruska, ktorá nás vpustila dnu a vysvetľujeme, že máme zaplatené ubytovanie na dnešnú noc. Síce o ničom nevie a tak kontroluje rezervačku a po chvíli nás sprevádza po našich izbách. Síce toto ubytovanie nemá nič spoločné s filozofiou AirBnB, ale sme spokojní a chvália sa s hodnotením 9.7 cez Booking.com. Izby sú naozaj extra luxusné, ako keby sme sa ocitli v 5-hviezdičkovom hoteli. Jedna izba má aj obrovskú obývačku a druhá je zas v nádhernom podkroví. Každý tu ma svoj župan, papuče, niekoľko uterákov,… Vo vybavení sa nachádza aj izbový trezor či plný minibar. Po takomto tripe čo sme absolvovali za uplynulé dni je toto vrchol blahobytu. Ešte si objednávame dve pivá na náš nočný rituál s posedením pred spaním. No tu, za nami zachádza naša ruska, že je problém s ubytovaním. Totiž mali zle nastavené ceny na ubytovanie a pôvodne má byť cena za dvojlôžkovú izbu nejakých 53,- €. To ani nevie, že my sme zaplatili v skutočnosti len 8,- € vďaka promo kódu od AirBnB. Nakoniec sa s ňou dohadujeme na tom, že za druhú izbu doplatíme 36,- €. Aj tak to je vynikajúca cena. Za 11,-€/os/noc v takomto luxuse je stále smiešna suma. Dopíjame v kľude pivo, užívame si luxusu a odpadávame do mäkkých postelí kde okamžite zaspávame.

8. den Rumunsko
Konečne poriadny kúpeľ a extra čistota

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Ešte nikto neohodnotil, buď prvý)
Počítam...

CK Knirsch