Tento lacný hotel musíme využiť a tak dávame aj raňajky v podobe omeliet v rôznych kombináciách (bez ničoho, so šunkou, so syrom,…) s kávou k tomu. Podávajú neskutočne veľké porcie, ktoré máme problém zjesť a na osobu si za to vypýtajú po prepočte 1.4,- €! Nestíhame sa čudovať a radi by sme tu pobudli ešte pár dní ale čakajú nás ďalšie zaujímavosti a hlavne musíme dohnať zmeškaný predchádzajúci deň.

5. den Rumunsko
Výdatné a lacné raňajky

V Sighişoara už musíme nechať presúvadlo na platenom parkovisku. Smerujeme okamžite k miestnemu orloju a vo vnútri trochu pripomína bratislavskú Michalskú vežu. Na každom poschodí smerujúce na hornú vyhliadku je vždy nejaká expozícia. História nás ani tak nezaujala, ako na ďalšom poschodí expozícia lekárskych pomôcok na operovanie, ošetrovanie zubov či,… no to radšej nebudem rozoberať. I v predstavách to je trochu nechutné. Máme možnosť nahliadnuť cez presklenenú vitrínu na samotný mechanizmus orloja, či vidieť ostatné schované figuríny, ktoré sa v pravidelných intervaloch striedajú. Samotná vyhliadka je proste len vyhliadkou na centrum mesta. Ale dokázali to aspoň obzvláštniť, že na drevenom zábradli máte mosadzné doštičky s vygravírovaným mestom, vzdialenosťou a smerom. Jednoduchý nápad, ako takéto klasické miesto obzvláštniť.

4. den Rumunsko
Clock tower alias orloj
4. den Rumunsko
Detail orloja
4. den Rumunsko
Výhľad na mesto
4. den Rumunsko
Už vieme ktorým smerom sa máme vybrať

Obed ideme dať do rodného domu Draculu. Áno, z rodného domu Draculu je reštaurácia. Okrem samotného menu, a výzdoby nie je ničím výnimočná. Iba na priečelí domu o tejto informácii je jedná pamätná tabuľa. No napriek tomu reštaurácia je neustále plná turistov a to i samotné námestie medzi orlojom a rodným domom. Toho využívajú tu aj rôzny umelci a predajcovia suvenírov. Radšej prcháme preč. Pred nami je totiž atrakcia, od ktorej nevieme čo očakávať. Smerujeme do oblasti, kde sa ťažila vo veľkom v Transylvánii soľ. Soľ sa tu prirodzene vyskytuje aj na samotnom povrchu. Veľkej popularite sa tu tešia kúpaliska a prírodné vodné plochy. Voda je tu tiež slaná. Dnes ale túto aktivitu nemáme na pláne. Chceme navštíviť blízku už nepoužívanú soľnú baňu (Salina Praid).

4. den Rumunsko
Jeden z mnohých “umelcov”

4. den Rumunsko
Rodný dom Draculu