| | | 6. augusta 2016

Tour de Romania 2016 (2.diel)

Ráno sa prebúdzame do krásneho slnečného dňa uprostred tichého kempu. O 08:00 sa to okamžite mení príchodom prvých návštevníkov, zapĺňajúcich areál pri bazénoch. Vyberáme sa na ranné kafé a raňajky do blízkeho bufetu v ktorom nám mimo ponuky pripravujú raňajky v podobe praženice a palaciniek.

Raňajky sú tak chutné ako doma od maminky za smiešnu sumu a za nás štyroch platíme v prepočte 6.50,- €. Pred odchodom ešte využívame termálny bazén, ktorý máme ako ubytovaní hostia bezplatne. Pri lehnení v teplej 38 stupňovej termálnej vode nás navyše ohrievajú ranné slnečné lúče. Neplánovaný neskorý checkout o 10:00 a vyrážame smer Rumunsko.

Na hraničnom prechode spolu s kontrolou pasov trávime približne 20 minút. Vôbec sme si neuvedomili, že Rumunsko už leží v inom časovom pásme (+1h) a tak máme nejaké to meškanie oproti plánu. No vôbec to nevadí. Dnešným cieľom je Corvin Castle otvorený až do 19:30.

2.den Rumunsko
Čakačka na Rumunsko Maďarskej hranici nebola až taká hrozná.

Cez AirBnB sa ubytujete aj v kaštieli

Trochu s problémami nachádzame dnešné ubytovanie, keďže cestu k nemu nepozná ani TomTom navigácia. Je to vlastne kaštieľ v rekonštrukcii, rezervovaný cez AirBnB za cenu 14€/os/noc. Zariadenie je jednoduché, v štýle prináležiacom kaštieľu. Priestory sú kráľovsky veľké a obývateľných izieb je tu niekoľko. Koľko krát za život máte možnosť prespať v kaštieli z 18.storočia ? Krátke zvítanie s domácimi, skladáme veci a vyrážame na hrad.

2.den Rumunsko
Kaštieľ v plnej paráde. Naše prvé ubytovanie v Rumunsku
2.den Rumunsko
1 izba menšia, súkromná pre dve osoby
2.den Rumunsko
Druhá velikánska izba s výhľadom len pre nás….

Korvínsky hrad

Corvin Castle (Castelul Corvinilor) je jedným z najväčších a najkrajších gotických hradov v Rumunsku. Môžeme to len potvrdiť. Bez sprievodcu s prekladom popiskov a obdivovaním nám to trvá dobré dve hodiny, kým ho celý prejdeme. Interiéry nie sú zbytočne preplácané a z každej miestnosti sa nám ponúka vždy iný výhľad na nádvorie hradu, či na okolie. Vstupné 30 Lei na osobu je prijateľné aj s 5 Lei za fotenie. To sa nedá ale povedať o suveníroch v stánkoch na hradnom parkovisku. Predavači totiž využívajú “ikonu” Rumunska Draculu takmer na celom územi krajiny, aj keď s daným miestom nemá vôbec nič spoločné.

Radšej hľadáme nejakú reštauráciu, aby sme naplnili naše žalúdky teplým jedlom. Bohužiaľ v tomto kraji si nepotrpia na nejaké reštauračné zariadenia. Tie totiž musíte pomaly lupou hľadať. Zato stánkov s rôznymi pekárenskými výrobkami je tu požehnane a pri každom sa zastavujú ľudia a nakupujú. Nakoniec končíme v nákupnom centre Deva (pomenované podľa mesta) a využívame stánok KFC a ešte jeden s gréckym občerstvením. Typicky rumunské jedlo vôbec nenachádzame. Možno niekde inde.

2.den Rumunsko
Korvinský hrad
2.den Rumunsko

Už klasicky, opäť v nočných hodinách sa vraciame k našej nocľahárni. Pred spaním si dávame na schodoch kaštieľa vychladené pivo a odoberáme sa na spánok. Zajtra máme na pláne grófa Draculu.

2.den Rumunsko
Nočná pohoda na schodoch kaštieľa

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.