Tour de Romania 2016 (2.diel)

Ráno sa prebúdzame do krásneho slnečného dňa uprostred tichého kempu. O 08:00 sa to okamžite mení príchodom prvých návštevníkov, zapĺňajúcich areál pri bazénoch. Vyberáme sa na ranné kafé a raňajky do blízkeho bufetu v ktorom nám mimo ponuky pripravujú raňajky v podobe praženice a palaciniek.

Raňajky sú tak chutné ako doma od maminky za smiešnu sumu a za nás štyroch platíme v prepočte 6.50,- €. Pred odchodom ešte využívame termálny bazén, ktorý máme ako ubytovaní hostia bezplatne. Pri lehnení v teplej 38 stupňovej termálnej vode nás navyše ohrievajú ranné slnečné lúče. Neplánovaný neskorý checkout o 10:00 a vyrážame smer Rumunsko.

Na hraničnom prechode spolu s kontrolou pasov trávime približne 20 minút. Vôbec sme si neuvedomili, že Rumunsko už leží v inom časovom pásme (+1h) a tak máme nejaké to meškanie oproti plánu. No vôbec to nevadí. Dnešným cieľom je Corvin Castle otvorený až do 19:30.

2.den Rumunsko
Čakačka na Rumunsko Maďarskej hranici nebola až taká hrozná.

Cez AirBnB sa ubytujete aj v kaštieli

Trochu s problémami nachádzame dnešné ubytovanie, keďže cestu k nemu nepozná ani TomTom navigácia. Je to vlastne kaštieľ v rekonštrukcii, rezervovaný cez AirBnB za cenu 14€/os/noc. Zariadenie je jednoduché, v štýle prináležiacom kaštieľu. Priestory sú kráľovsky veľké a obývateľných izieb je tu niekoľko. Koľko krát za život máte možnosť prespať v kaštieli z 18.storočia ? Krátke zvítanie s domácimi, skladáme veci a vyrážame na hrad.

2.den Rumunsko
Kaštieľ v plnej paráde. Naše prvé ubytovanie v Rumunsku
2.den Rumunsko
1 izba menšia, súkromná pre dve osoby
2.den Rumunsko
Druhá velikánska izba s výhľadom len pre nás….

Korvínsky hrad

Corvin Castle (Castelul Corvinilor) je jedným z najväčších a najkrajších gotických hradov v Rumunsku. Môžeme to len potvrdiť. Bez sprievodcu s prekladom popiskov a obdivovaním nám to trvá dobré dve hodiny, kým ho celý prejdeme. Interiéry nie sú zbytočne preplácané a z každej miestnosti sa nám ponúka vždy iný výhľad na nádvorie hradu, či na okolie. Vstupné 30 Lei na osobu je prijateľné aj s 5 Lei za fotenie. To sa nedá ale povedať o suveníroch v stánkoch na hradnom parkovisku. Predavači totiž využívajú “ikonu” Rumunska Draculu takmer na celom územi krajiny, aj keď s daným miestom nemá vôbec nič spoločné.

Radšej hľadáme nejakú reštauráciu, aby sme naplnili naše žalúdky teplým jedlom. Bohužiaľ v tomto kraji si nepotrpia na nejaké reštauračné zariadenia. Tie totiž musíte pomaly lupou hľadať. Zato stánkov s rôznymi pekárenskými výrobkami je tu požehnane a pri každom sa zastavujú ľudia a nakupujú. Nakoniec končíme v nákupnom centre Deva (pomenované podľa mesta) a využívame stánok KFC a ešte jeden s gréckym občerstvením. Typicky rumunské jedlo vôbec nenachádzame. Možno niekde inde.

2.den Rumunsko
Korvinský hrad
2.den Rumunsko

Už klasicky, opäť v nočných hodinách sa vraciame k našej nocľahárni. Pred spaním si dávame na schodoch kaštieľa vychladené pivo a odoberáme sa na spánok. Zajtra máme na pláne grófa Draculu.

2.den Rumunsko
Nočná pohoda na schodoch kaštieľa

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok