Ešte ste sa nerozhodli kam tento rok cez leto vyrazíte na dovolenku? Najvyšší čas nad tým začať uvažovať. A my vám prinášame tipy ako si nájsť lacnú a pri tom možno exkluzívnu dovolenku.

Tak ako je zvykom už u nás, najlepšie bez cestovnej kancelárie, aj keď občas sa vyskytnú výnimky. Tentoraz vám nedáme tipy na konkrétne miesta, ale skôr kde sledovať výhodné ponuky. Najideálnejšie je sledovať ponuky cez facebook stránky, inak si bez toho neškrtnete veľmi. Ešte sa dá cez RSS, ale dnes už málo ľudí vie, čo tieto tri písmená znamenajú.Letuška RyanAir

Ešte si ujasnime jeden mýtus, ktorý sa na vyskytuje v diskusiách na rôznych bulvárnych stránkach. Ľudia neveria, že v dnešnej dobe sú také lacné letenky a letecké spoločností sú už niekoľko rokov uvádzať konečnú cenu vrátane servisných a palivových príplatkov. Ak je cena za letenku do Londýna 20,- €, tak v tej už je zahrnuté všetko. Za tú cenu letíte.

Prvou východiskovou stránkou pre naše končiny, ak viete kam chcete ísť, je stránka AZair.eu. Tá vyhľadá najlacnejšie lety podľa vašich nastavených parametrov kombináciou ponúk zo 104 leteckých spoločností.

Pozrieť sa oplatí, v našich končinách na dve najznámejšie low costové letecké spoločnosti: RyanAir a WizzAir. Ale nemusíte sa obmedzovať len na tieto dve. Z Viedne ešte lietajú spoločnosti: EasyJet, Eurowings či Vueling. Namiesto toho, aby ste denno denne sledovali ich stránky, či nie je nejaká akcia, je dobré si nájsť ich facebook profil a zapnúť si notifikácie upozorňovaní. Takmer v pravidelnom intervale, je na niečo akcia. Či už letenky za 10,- €, zľavy na podpalubnú batožinu alebo na výber sedadla. Ešte aj keď oznamujú otvorenie novej destinácie, tak bývajú zľavy.Lacné letenky

Všetky tieto uvedené stránky sa týkajú hlavne letov v rámci Európy. Keď chcete letieť už na iný kontinent, je dobré zas sledovať stránky, ktoré sa “živia” hľadaním lacných leteniek. Je na vás čo preferujete. Či konkrétnu destináciu, dátum alebo cenu. Čo určite neplatí a je to skôr scifi keď si poviete, že v prvej polovici júla chcem ísť do Thajska približne za 300,- €. Na to rovno zabudnite. Buď chcete ísť do Thajska a je vám jedno kedy v priebehu najbližšieho ½ roka, alebo chcem ísť kamkoľvek do Ázie v lete, alebo mi je jedno kam mimo Európy, ale nech to je zaujímavé a lacné. Vtedy sa môžete inšpirovať na nasledovných stránkach:

Aj u nás máme pár zaujímavých stránok, ktoré vám dajú tie správne tipy:

Tak, ako sme vyššie spomínali, všetky stránky majú svoj facebook profil a treba si ich zaškrtnúť na sledovanie. Takto budete mať všetky tipy a aktuálne ponuky pekne na jednom mieste. Teraz už stačí len čakať a sledovať, či sa nevyskytne práve tá vaša ponuka. Cez leto sa toho podstatne menej vyskytuje a nie tak za dobré ceny ako po ostatné obdobie, ale napr. už teraz sa vyskytujú lákavé ponuky až na Vianoce či Silvester.

Lacná letenka do New York-u
Občas aj takéto tipy a úlety sa vyskytnú

Poznámka na záver
Netrápte sa, že keď je zaujímavá letenka na iný kontinent za super cenu, tak málokedy to letí z Viedne alebo Budapešti. Stačí že to odlieta z Európy. V rámci nášho kontinentu sa celkom lacno prepravíte na východzie letisko. K tomu vám určite pomôže mapa low-cost spojení.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 1 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Kde hľadať tipy na dovolenku?
5
1
5
1
Počítam...

CK Knirsch