Skip to content

Záhrada vesmírneho bádania

Medzi narcismi a sedmokráskami nájdeš v Záhrade vesmírneho bádania taktiež čierne diery, Fibonacciho špirály, zlomky a dvojšrobovice DNA.

Architekt Charles Jencks spoločne so svojou zosnulou manželkou Maggie Keswick navrhli túto 12 hektárov rozľahlú záhradu na vlastnom pozemku. Inšpiráciou im boli zákony modernej fyziky a vesmíru, ktoré sú tu stvárnené kvetinami. Počas 20ročného tvorenia záhrady podľahla Keswicková rakovine, Jencks potom stavbu dokončil na jej pamiatku. S novými vedeckými objavmi postupne niektoré aspekty záhrady menil. (Projekt ľudského genómu bol inšpiráciou k vytvoreniu časti záhrady, v ktorom sú kvetiny prepletené v tvare dvojšrobovice.)

Záhrada je pre verejnosť otvorená jediný deň v roku, vždy v prvom májom týždni. Každoročné otvorenie je charitatívna udalosť, na ktorej sa vyberajú príspevky na centrum liečby rakoviny.

Zdroje

Garden of Cosmic Speculation, 2 Lower Portrack Cottages, Holywood, Dumfries DG2 0RW, UK

55.1301505, -3.66633

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Záhrada vesmírneho bádania Medzi narcismi a sedmokráskami nájdeš v Záhrade vesmírneho bádania taktiež čierne diery, Fibonacciho špirály, zlomky a dvojšrobovice DNA. Architekt Charles Jencks spoločne so svojou zosnulou…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/zahrada-vesmirneho-badania/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-3.66633,55.1301505
</Document> </kml>
KML súbor

Spojené kráľovstvo - Krátke info

United Kingdom
Miestny názov: United Kingdom
Hlavné mesto: London
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. máj 1707
Rozloha: 242495 km²
Mena: libra šterlingov
Kód meny: GBP
Medzinárodný kód krajiny: GBR/GB
Internetová doména: .uk
Predvoľba telefónneho čísla: +44

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Záhrada vesmírneho bádania? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.