Skip to content

Výstredné budovy v štvrti Coppedè

Štvrť Coppedè neďaleko námestia Buenos Aires postavil na začiatku 20. storočia architekt, po ktorom je pomenovaná: Gino Coppedè. Nachádza sa tu komplex výstredných budov, ktoré sa radikálne líšia od zbytku mesta. Akoby si sa preniesol do celkom iného sveta.

Vo štvrti prevláda secesný štýl palácov s bohatými kvetinovými, mytologickými detailami, nájdeme tu taktiež prvky stredovekej, barokovej a benátskej architektúry. Komplex preteká prekvapivými prvkami, ako je pavúk u vstupného vchodu, alebo luster z tepaného železa, zavesený pod oblúkom. Na 31 000 metroch štvorcových to žije florentskými vežami, benátskymi palácmi zdobenými mozaikami a freskami, barokovými palácmi so slnečnými hodinami a dokonca aj budovou venovanou hudbe. Dekoratívna schéma na tejto budove z kovania rytín napodobňujú hudobné noty.

S tak podivným zjavom nie je divu, že štvrť figurovala v niekoľkých filmoch, napríklad v Prichádza Satan! Richarda Dnnera alebo v Inferne Daria Argenta. Preto určite opusti vychodené turistické chodníky Ríma a vydaj sa do štvrte Coppedè.

Piazza Mincio, 00198 Roma RM, Italy
41.9202027803,12.5019701
Stiahni si KML súbor
Taliansko - Krátke info

Italia
Miestny názov: Italia
Hlavné mesto: Rím
Úradné jazyky: taliančina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. marec 1861
Rozloha: 301338 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ITA/IT
Internetová doména: .it
Predvoľba telefónneho čísla: +39

Blízke miesta do +/- 300km