Skip to content

Tajomstvo kostier: Cintorín dediny Trunyan

Na cintoríne, aký majú v dedine Trunyan na prekrásnom ostrove Bali, si určite ešte nikdy nebol. Dostaneš sa k nej po plavbe cez priezračné jazero ukryté pod aktívnou sopkou. Keď z loďky vystúpiť a vojdeš na cintorín, neuvidíš okolo seba žiadne hroby. Miesto nich sú všade naskladané lebky. Stovky lebiek. Tie sú zložené v dlhých radách na kamenných podmurovkách spoločne s ďalšími kosťami.

Obyvatelia dediny Trunyan svojich príbuzných nepochovávajú do hrobov. Miesto toho ich telá ukladajú do bambusových chatrčí alebo na zem do tieňa obrieho stromu. Pre dedinčanov je tento strom, druh figovníku, ktorému sa hovorí banyán, posvätný. Cintorín je plný tiel, teda by mal asi zapáchať rozkladajúcimi sa mŕtvolami. Opak je však pravdou, najskôr vďaka vôni banyánových listov.

Zdroje

  • The Atlas Obscura Explorer’s Guide for the World’s Most Adventurous Kid, 2018, ISBN: 9781523503544
  • https://www.wikipedia.org/

Terunyan, Kintamani, Bangli Regency, Bali 80652, Indonesia

-8.2443908, 115.4263195

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Tajomstvo kostier: Cintorín dediny Trunyan Na cintoríne, aký majú v dedine Trunyan na prekrásnom ostrove Bali, si určite ešte nikdy nebol. Dostaneš sa k nej po plavbe cez priezračné jazero…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/tajomstvo-kostier-cintorin-dediny-trunyan/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

115.4263195,-8.2443908
</Document> </kml>
KML súbor

Indonézia - Krátke info

Indonesia
Miestny názov: Indonesia
Hlavné mesto: Jakarta
Úradné jazyky: indonézština, angličtina, holandčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. august 1945
Rozloha: 1904569 km²
Mena: indonézska rupia
Kód meny: IDR
Medzinárodný kód krajiny: IDN/ID
Internetová doména: .id
Predvoľba telefónneho čísla: +62

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Tajomstvo kostier: Cintorín dediny Trunyan? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.