Skip to content

Stromová katedrála

Stromová katedrála je živé, rastúce architektonické dielo. Je posledným výtvorom umelca milujúceho prírodu Giuliana Mauriho, ktorý ho navrhol v roku 2001. Stavba sa skladá zo 42 stĺpov – každý tvoria vetvy, ktoré sú k sebe vzájomne pritlačené. Stĺpy ohraničujúce prostrednú chrámovú loď sa k sebe nakláňajú tak, že vytvárajú strechu. Podľa Mauriho plánu sa do každého stĺpu mal zasadiť strom. Stĺpy by im určovali, akým smerom majú rásť, a až by stromy boli dostatočne vyrastené, podporná konštrukcia by bola odstránená.

Mauri, bohužiaľ v roku 2009 zomrel. Na počesť jeho pamiatky a na oslavu medzinárodného roka biodiverzity 2010 začali Mauriho syn Robert a umelecký historik Paola Tognon projekt na postavenie stromovej katedrály v lese blízko Bergama na základe Mariho plánu. Ako bolo naplánované, stĺpy z orechového dreva postupom času stratia svoju funkciu a z človekom vytvoreného diela sa tak stane úplne prírodná katedrála.

Zdroje

24013 Oltre il Colle, Province of Bergamo, Italy

45.9105736, 9.7888955

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Stromová katedrála Stromová katedrála je živé, rastúce architektonické dielo. Je posledným výtvorom umelca milujúceho prírodu Giuliana Mauriho, ktorý ho navrhol v roku 2001. Stavba sa skladá zo…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/stromova-katedrala/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

9.7888955,45.9105736
</Document> </kml>
KML súbor

Taliansko - Krátke info

Italia
Miestny názov: Italia
Hlavné mesto: Rím
Úradné jazyky: taliančina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. marec 1861
Rozloha: 301338 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ITA/IT
Internetová doména: .it
Predvoľba telefónneho čísla: +39

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Stromová katedrála? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.