Skip to content

Strom malomocných

Kľudnú scénu u baobabu v národnom parku Liwonde narušuje malá, ručne písana ceduľka, na ktorej sa píše: “Hrob tých, ktorí v minulosti trpeli leprou.”

V Malawi, rovnako ako v mnohých ďalších častiach sveta, boli ľudia trpiaci leprou čiže Hansenovou chorobou často vylúčení zo spoločnosti. Hoci môže byť táto choroba, spôsobujúca znetvoreniny, nákazlivá, väčšina ľudí je voči nej imúnna. V Malawi sa však verilo, že tí, ktorí zomreli na lepru, nemôžu byť pochovaní, pretože by ich ostatky mohli kontaminovať pôdu.

Pohľad do priezoru v kmene baobabu v Liwonde túto vieru dokladá. Na dne dutého kmeňa leží hromada ľudských kostier. Jedná sa o ostatky malomocných, ktorí boli zviazaní k sebe a vhodení do stroma. Nie je jasné, či boli v tej dobe už mŕtvi, alebo nažive.

Zdroje

Liwonde National Park, Malawi

-14.844135, 35.3466253

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Strom malomocných Kľudnú scénu u baobabu v národnom parku Liwonde narušuje malá, ručne písana ceduľka, na ktorej sa píše: “Hrob tých, ktorí v minulosti trpeli leprou.” V…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/strom-malomocnych/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

35.3466253,-14.844135
</Document> </kml>
KML súbor

Malawi - Krátke info

Malawi
Miestny názov: Malawi
Hlavné mesto: Lilongwe
Úradné jazyky: angličtina, čičevčina
Štátne zriadenie: unitárna republika
Dátum vzniku: 6. júl 1964
Rozloha: 118484 km²
Mena: malawijská kwacha
Kód meny: MWK
Medzinárodný kód krajiny: MWI/MW
Internetová doména: .mw
Predvoľba telefónneho čísla: +265

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Strom malomocných? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.