Skip to content

Solárna elektráreň v tvare raže

Nedávno pri pekárni Biržų duona v Litve spustili do prevádzku modernú solárnu elektráreň. Aby to neboli len ďalšie tuctové solárne panely, požiadali o spoluprácu litovskú umelkyňu Agnė Kišonaitė, aby vytvorila niečo jedinečné. A podarilo sa.

Z vtáčej perspektívy vidíš inštaláciu solárnych panelov v tvare raže. To má predstavovať nielen kreativitu pekárenských výrobkov, ale aj úctu k litovským koreňom. Navyše kolektory sa vďaka špeciálne navrhnutej konštrukcii otáčajú neustále smerom k slnku, a tak sú o 35% efektívnejšie ako tradičné solárne panely. Momentálne solárna energia pokrýva 30% dopytu pekárne. Ambície sú samozrejme, aby všetku potrebnú energiu získavali ekologicky len zo slnka.

Plento g. 6, Biržai 41128, Lithuania

56.1853016, 24.7412266

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Solárna elektráreň v tvare raže Nedávno pri pekárni Biržų duona v Litve spustili do prevádzku modernú solárnu elektráreň. Aby to neboli len ďalšie tuctové solárne panely, požiadali o spoluprácu litovskú…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/solarna-elektraren-v-tvare-raze/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

24.7412266,56.1853016
</Document> </kml>
KML súbor

Litva - Krátke info

Lietuva
Miestny názov: Lietuva
Hlavné mesto: Vilnius
Úradné jazyky: litovčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 16. február 1918
Rozloha: 65300 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: LTU/LT
Internetová doména: .lt
Predvoľba telefónneho čísla: +370

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Solárna elektráreň v tvare raže? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.