Skip to content

Pláž Maho

Výlet na pláž Maho, ktorá leží v holandskej časti karibského ostrova Svätý Martin, je jedinečným zážitkom. Rozprestri si tu osušku, zavŕtaj nohy do piesku a neprepadaj panike, keď tesne nad tebou budú prelietať lietadlá, ktoré ti urobia peeling pieskom zadarmo a vzduch prevonia výpary paliva.

Pláž Maho leží hneď vedľa medzinárodného letiska Princess Juliana, ktorého ranvej číslo 10 o dĺžke 2 180 metrov je nezvykle krátka. Aby mohli lietadlá bezpečne pristáť, musí nad plážou letieť veľmi nízko, dokonca až tak nízko, že rozvírený vzduch turistov zráža k zemi.

Pláž Maho

Turistický priemysel sa na pláži Maho rozvíja s letiskom. V reštauráciach a baroch sú vyvesené časy letov a megafony dokonca prenášajú konverzáciu medzi pilotmi a kontrolnou vežou. Pre milovníkov lietadiel je to perfektné miesto na dovolenku, ostatným sa však nedostane kľudného zážitku, aký v Karibiku očakávajú.

Aby si si užil maximálne vzrušenie, vyraz na pláž v dobe príletov väčších lietadiel smerujúcich z Európy. Slávny Boeing 747 už tu bohužiaľ nepristáva.

Zdroje

Maho Beach, Sint Maarten

18.0410262334,-63.1208828

Stiahni si KML súbor

Sint Maarten - Krátke info

Sint Maarten
Miestny názov: Sint Maarten
Hlavné mesto: Philipsburg
Úradné jazyky: holandčina, angličtina
Štátne zriadenie: konštitučná krajina Holandského kráľovstva
Dátum vzniku: 10. októbra 2010
Rozloha: 34 km²
Mena: antilský gulden
Kód meny: ANG
Kurz (za 1 € dostaneš): 2.197 ANG
Medzinárodný kód krajiny: SX
Internetová doména: .sx
Predvoľba telefónneho čísla: +1721

Blízke miesta do +/- 300km