Skip to content

Pevnosti Maunsell

Pevnosti Maunsell sa týčia nad Temžou južne od Londýna ako hrdzaví robotickí strážcovia. Sú pozostatkom z druhej svetovej vojny, kedy boli v roku 1942 postavení ako súčasť protileteckej obrany Anglicka. Každá z troch pôvodných bášt sa skladala zo siedmych budov na koloch, ktoré sa zhlukovali okolo stredovej riadiacej veže. Dnes už však stoja len dve pevnosti. Red Sands a Shivering Sands.

Po skončení vojny bola obrana vyradená z prevádzky. Na konci 60. rokov si v niektorých z nich založila svoje stanice pirátske rádia. Roku 1966 zomrel manažér stanice Radio City Reginald Calvert pri bitke s majiteľom súperiaceho rádia Radio Caroline Oliverom Smedleyom. Nasledujúceho roku prehlásila anglická vláda tieto pobrežné rádiové vysielania za nelegálne a pirátske rozhlasové stanice z nich vyhnala. Od tej doby sú pevnosti opustené.

Zdroje

Bay - offshore, Whitstable, UK

51.4753336, 1.0017306

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Pevnosti Maunsell Pevnosti Maunsell sa týčia nad Temžou južne od Londýna ako hrdzaví robotickí strážcovia. Sú pozostatkom z druhej svetovej vojny, kedy boli v roku 1942 postavení…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/pevnosti-maunsell/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

1.0017306,51.4753336
</Document> </kml>
KML súbor

Spojené kráľovstvo - Krátke info

United Kingdom
Miestny názov: United Kingdom
Hlavné mesto: London
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. máj 1707
Rozloha: 242495 km²
Mena: libra šterlingov
Kód meny: GBP
Medzinárodný kód krajiny: GBR/GB
Internetová doména: .uk
Predvoľba telefónneho čísla: +44

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Pevnosti Maunsell? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.