Skip to content

Peklo pri chráme Wang Saen Suk

V chráme Wang Saen Suk je to samá krv. Rinie sa z úst prebodnutých, z tela muža rozrezaného na dva kusy a z brucha ženy, ktorej dieťa z nej práve vytrhávajú.

Tieto desivé sochy zdobí záhradu buddhistického pekla, ktorá znázorňuje, čo sa po smrti stane hriešnikom. Buddhisti veria na 16 hlavných pekiel (8 horúcich a 8 studených). Každé je určené určitému druhu hriešnikov tak, aby boli ich prehrešky adekvátne potrestané.

V centre záhrady je pár 9 metrových sôch: muž a žena, ktorým trčia rebrá, majú vyvalené oči a jazyk vyplazený až k pásu. Okolo stojí skupina postáv podrobených rôznym druhom mučenia. Niektorým ukusujú hlavy psy, iným zase muži strhávajú zaživa kožu z tela a odhaľujú tak červené tkanivo.

Záhrada je obľúbeným cieľom rodinných výletov.

Zdroje

150 Bang Saen Sai 2 Rd, Tambon Saen Suk, Amphoe Mueang Chon Buri, Chang Wat Chon Buri 20130, Thailand

13.2973254, 100.9130169

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Peklo pri chráme Wang Saen Suk V chráme Wang Saen Suk je to samá krv. Rinie sa z úst prebodnutých, z tela muža rozrezaného na dva kusy a z brucha ženy,…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/peklo-pri-chrame-wang-saen-suk/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

100.9130169,13.2973254
</Document> </kml>
KML súbor

Thajsko - Krátke info

Prathet Thai
Miestny názov: Prathet Thai
Hlavné mesto: Bangkok
Úradné jazyky: thajčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 513120 km²
Mena: baht = 100 satangov
Kód meny: THB
Medzinárodný kód krajiny: TH
Internetová doména: .th
Predvoľba telefónneho čísla: +66

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Peklo pri chráme Wang Saen Suk? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.