Skip to content

Nova Cidade de Kilamba

Na juh od okruhu okolo hlavného mesta Angoly stoja skupiny osemposchodových obytných domov, obchodných priestorov a škôl, ktoré tvorí mesto Nova Cidade de Kilamba, teda “Nové mesto Kilamba”. Komplex bol postavený v roku 2010 vďaka pôžičkám z Číny, za ktoré sa Angola zaručila svojimi zásobami ropy. Kilamba ponúka ubytovanie až pre 500 000 osôb a mala vyriešiť nedostatok bytov, ktorý v Angole nastal, keď v roku 2002 skončila 27 rokov dlhá občianska vojna.

Dva roky po otvorení už však bolo z Kilamby mesto duchov. Napriek tomu boli byty nové a krásne, okolitá infraštruktúra významne pokrivkávala. Tých pár obyvateľov, ktorí sa do Kilamby presťahovalo, sa muselo potýkať s výpadkami prúdu, nedostatkom verejnej dopravy, obmedzeným prístupom ku zdravotnej starostlivosti a zanedbávanou údržbou komplexu. Ďalším problémom bola taktiež cena, byty boli totiž vysoko nad finančnými možnosťami bežných Angolanov.

Kvôli všetkým týmto problémom musela angolská vláda ponúknuť dlhodobé výhodne hypotéky, vďaka ktorým sa z časti komplexu stalo výrazne dostupnejšie ubytovanie. Do Kilamby sa nasťahovalo viac ľudí, avšak mesto stále nie je zďaleka naplnené.

Zdroje

Kilamba, Angola

-8.9970638, 13.2721197

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Nova Cidade de Kilamba Na juh od okruhu okolo hlavného mesta Angoly stoja skupiny osemposchodových obytných domov, obchodných priestorov a škôl, ktoré tvorí mesto Nova Cidade de Kilamba, teda…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/nova-cidade-de-kilamba/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

13.2721197,-8.9970638
</Document> </kml>
KML súbor

Angola - Krátke info

Angola
Miestny názov: Angola
Hlavné mesto: Luanda
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 11. novembra 1975
Rozloha: 1246700 km²
Mena: kwanza
Kód meny: AOA
Medzinárodný kód krajiny: AGO/AO
Internetová doména: .ao
Predvoľba telefónneho čísla: +242

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Nova Cidade de Kilamba? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.