Skip to content

Nedokončená katedrála

Kde by mali stáť lavice, rastie tráva, polovica podporných stĺpov sa rozpadá a strecha je už dávno preč. Nedokončený kostol v Somers Garden je dôsledkom hádky v kongregácii, finančných problémov a ničivého hurikánu.

Stavba protestantskej katedrály bola zahájená v roku 1874. Budova, ktorej lavice mali pojať 650 veriacich, mala nahradiť 650 veriacich, mala nahradiť anglikánský kostol sv. Petra, ktorý bol na ostrove St. George založený krátko po jeho obsadení Angličanmi v roku 1612.

Kostol sv. Petra stále stojí, nová katedrála zostáva nedokončená. Prvá prekážka nastala, keď sa kongregácia rozdelila a jedna jej časť sa rozhodla postaviť si vlastný episkopálny kostol. V roku 1884 vyhorela katedrála v meste Hamilton a bolo potrebné časť financií presunúť na jej záchranu. V roku 1894 sa anglikánskou cirkvou prehnala ďalšia hádka o jej legitimitu a kongregácia rozhodla, že radšej zrenovuje kostol sv. Petra, ako by stavala novú katedrálu, ktorá kvôli pomalej stavbe zapríčinenej nedostatkom financií a kvôli niekoľkým búrkam rovnako nebola len pár rokov po začiatku stavby v najlepšej kondícii.

O tridsať rokov neskôr spôsobil hurikán západnému krídlu nedokončenej katedrály značné škody, čím bol jej osud už navždy spečatený. Hoci budova nemá strechu, podlahu ani okná, je obľúbeným miestom konaní svadieb.

Zdroje

Government Hill Road, St. George's, St.George's, Bermuda

32.3836492, -64.6767041

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Nedokončená katedrála Kde by mali stáť lavice, rastie tráva, polovica podporných stĺpov sa rozpadá a strecha je už dávno preč. Nedokončený kostol v Somers Garden je dôsledkom…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/nedokoncena-katedrala/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-64.6767041,32.3836492
</Document> </kml>
KML súbor

Bermudy - Krátke info

Bermuda
Miestny názov: Bermuda
Hlavné mesto: Hamilton
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: depedencia
Dátum vzniku: 1. január 1609
Rozloha: 53 km²
Mena: bermudský dolár
Kód meny: BMD
Medzinárodný kód krajiny: BM
Internetová doména: .bm
Predvoľba telefónneho čísla: +1441

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Nedokončená katedrála? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.