Skip to content

Najväčšia guľa farby na svete

V kôlni za domom rodiny Carmichaelov visí na reťazi guľa vážiaca 1,8 tony. Niekde vo vnútri je ukrytá baseballová loptička, zbytok tvorí farba.

Keď bol v 60. rokoch Michael Carmichael na strednej škole, jedného dňa si s kamarátom hádzali baseballovou loptičkou v obchode s maliarskymi potrebami. Omylom prevrhli kýblik farby, ktorá loptičku kompletne obalila. V Michaelovej hlave sa zrodil smelý plán. Posledné dva roky strednej školy každý deň na loptičku naniesol novú vrstvu farby. Celkovo ju natrel 1000 krát, než ho to prestalo baviť. O desať rokov neskôr sa však rozhodol projekt zopakovať. 1. januára 1977 priniesol Michael svojmu trojročnému synovi novú loptičku a nechal ju potrieť vrstvou modrej farby. Tím sa začal projekt druhej, a taktiež súčasnej “gule farby”.

Dodnes bola guľa natretá už aspoň 26 000 krát. Michael, jeho žena Glenda, ich deti, vnúčata i návštevníci všetci pridávajú nové vrstvy farby. Zúčastniť sa môže ktokoľvek, jediným pravidlom je, že nová vrstva musí mať iný odtieň než tá predchádzajúca.

Guľa je na súkromnom pozemku, zavolaj vopred a dohovor si prehliadku.

Zdroje

10696 N 200 W, Alexandria, IN 46001, USA

40.258752, -85.709122

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Najväčšia guľa farby na svete V kôlni za domom rodiny Carmichaelov visí na reťazi guľa vážiaca 1,8 tony. Niekde vo vnútri je ukrytá baseballová loptička, zbytok tvorí farba. Keď bol…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/najvacsia-gula-farby-na-svete/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-85.709122,40.258752
</Document> </kml>
KML súbor

Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1