Skip to content

Múzeum rozpadnutých vzťahov

Keď sa v roku 2003 po štvorročnom vzťahu rozišli chorvátsky umelci Olinka Višitica a Dražen Grubišić, žartovali, že si otvoria múzeum so všetkými vecami, ktoré celé tie roky zdieľali. O tri roky neskôr bolo Múzeum rozpadnutých vzťahov otvorené.

Nachádza sa tu fascinujúca zbierka predmetov, ktorými si páry vyjadrujú lásku. Okrem klasických plyšových medvedíkov a dopisov sa v zbierke nachádzajú taktiež fľaštičky naplnené slzami, sekera, papierové vrecká na zvracanie a protéza nohy. Niektoré z týchto predmetov pripomínajú tragické momenty – sekerou žena rozmlátila nábytok bývalej priateľke. Iné sú však romantické. Papierové vrecká sú z lietadiel milencov, ktorí boli vo vzťahu na diaľku, a protéza nohy patrí mužovi zamilovanému do svojej fyzioterapeutky.

Pokiaľ si nedávno ukončil vzťah, môžeš do múzea venovať exponát.

Zdroje

Ćirilometodska ul. 2, 10000, Zagreb, Croatia

45.8149942, 15.9735254

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Múzeum rozpadnutých vzťahov Keď sa v roku 2003 po štvorročnom vzťahu rozišli chorvátsky umelci Olinka Višitica a Dražen Grubišić, žartovali, že si otvoria múzeum so všetkými vecami, ktoré…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/muzeum-rozpadnutych-vztahov/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

15.9735254,45.8149942
</Document> </kml>
KML súbor

Chorvátsko - Krátke info

Hrvatska
Miestny názov: Hrvatska
Hlavné mesto: Záhreb
Úradné jazyky: chorvátčina
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 25. júna 1991
Rozloha: 56594 km²
Mena: chorvátska kuna
Kód meny: HRK
Medzinárodný kód krajiny: HRV
Internetová doména: .hr
Predvoľba telefónneho čísla: +385

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Múzeum rozpadnutých vzťahov? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.