Skip to content

Múzeum lovu a prírody

Museé de la Chasse et de la Nature je umiestnené v budove Hôtel de Guénégaud zo 17. storočia. Tunajšia kolekcia zahŕňa vypchaté zvieratá, zdobené staré zbrane, ktoré sa používali pri honoch, a umelecké diela zachycujúce lov.

Nájdeš tu masívny kabinet, na ktorého zásuvkách sú zachytené lovné zvieratá. Vo vnútri sa potom nachádzajú bronzové odliatky ich stôp a trusu, zobrazenie nory či iného úkrytu daného zvieraťa a báseň, ktorá ho ospevuje. Na druhom poschodí zas môžeš prehliadnuť izbu, ktorej strop je kompletne pokrytý sovím perím vrátane piatich vypchatých sovích hláv.

V miestnosti plnej vypreparovaných zvierat si povšimni pohyblivé hlavy albínského diviaka, ktorá visí na stene a hovorí plynulo francúzsky.

Zdroje

62 Rue des Archives, 75003 Paris, France

48.861423, 2.358722

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Múzeum lovu a prírody Museé de la Chasse et de la Nature je umiestnené v budove Hôtel de Guénégaud zo 17. storočia. Tunajšia kolekcia zahŕňa vypchaté zvieratá, zdobené staré…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/muzeum-lovu-a-prirody/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

2.358722,48.861423
</Document> </kml>
KML súbor

Francúzsko - Krátke info

France
Miestny názov: France
Hlavné mesto: Paríž
Úradné jazyky: francúzština
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Rozloha: 668763 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: FRA/FR
Internetová doména: .fr
Predvoľba telefónneho čísla: +33

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Múzeum lovu a prírody? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.