Skip to content

Múzeum letov do vesmíru

Múzeum je zasvätené vesmírnym technológiám a oslavuje vynálezy Hermanna Obertha, jedného zo zabudnutých zakladateľov raketového inžinierstva a modernej astronautiky.

Hermann Oberth sa narodil roku 1894 a už od detstva ho fascinoval vesmír. Potom čo v 11 rokoch prečítal verneovku Zo zeme na Mesiac, začal kresliť vlastné návrhy vesmírnych rakiet. V 14 rokoch navrhol kozmickú loď, ktorá by sa vo vesmíre pohybovala vďaka vypúšťaním výfukových plynov. (To bol celkom šikovný nápad, pretože obývateľné rakety neexistovali ešte ďalších 50 rokov.)

Po štúdiách fyziky, aerodynamiky a medicíny na univezitách v Mníchove, Heidelbergu a Göttingene vydal Oberth roku 1929 429stránkové dielo Raketa pre medziplanetárne lety. Táto kniha mala celosvetový význam. Pre Obertha by to bol neskutočne úspešný rok, keby však pri stavbe modelu rakety pre film Žena na Mesiaci Fritza Langa noslepol na ľavé oko.

V múzeu nájdeš dve vesmírne lode, ktoré boli zostavené v Nemecku v 60. rokoch a vypustené do vesmíru neďaleko Cuxhaven. Ďalej je tu švajčiarska raketa Zenit.

Zdroje

Pfinzingstraße 12-14, 90537 Feucht, Germany

49.375021, 11.2118117

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Múzeum letov do vesmíru Múzeum je zasvätené vesmírnym technológiám a oslavuje vynálezy Hermanna Obertha, jedného zo zabudnutých zakladateľov raketového inžinierstva a modernej astronautiky. Hermann Oberth sa narodil roku 1894…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/muzeum-letov-do-vesmiru/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

11.2118117,49.375021
</Document> </kml>
KML súbor

Nemecko - Krátke info

Deutschland
Miestny názov: Deutschland
Hlavné mesto: Berlín
Úradné jazyky: nemčina
Štátne zriadenie: parlamentná spolková republika
Dátum vzniku: 3. októbra 1990
Rozloha: 357385 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: DEU/DE
Internetová doména: .de
Predvoľba telefónneho čísla: +49

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Múzeum letov do vesmíru? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.