Skip to content

Múzeum falzifikátov

Falzifikáty hodiniek Rolex, kabelky Louis Vuitton či iPody zakúpite v Bangkoku na každom rohu. Tejto problematike sa taktiež venuje Museum of Counterfeit Goods, ktoré prevádzkuje firma Tilleke & Gibbins.

Spoločnosť na udanie klientov zabavuje falzifikáty od obchodníkov. Ako sa sklady plnili falzifikátmi, rozhodli sa majitelia firmy v roku 1989 vystaviť na 400 falzifikátov v múzeu, ktorých úlohou je vzdelávanie verejnosti o duševnom vlastníctve a ochranných známkach.

Dnes je v múzeu okolo 4 000 falzifikátov. Vedľa tričiek, parfémov, šperkov, batérii do mobilných telefónov a falošných predpisov na lieky sú vystavené originály, ktoré sú od podvrhov často k nerozoznaniu. Sprievodcovia kladú dôraz na osvetu a prepojenie falšovania s ďalšími nelegálnymi aktivitami, ako je detská práca a obchodovanie s ľuďmi a drogami. Taktiež tu poukazujú na to, že kvôli falošným liekom, súčiastkam do áut a detskej výžive ohrozujú falzifikáty ľudské zdravie a bezpečnosť.

V múzeu ťa prekvapia, pre aké banálne podvrhy sa nachádza odbyt. Okrem falzifikátov luxusného tovaru tu totiž nájdeš taktiež zubné pasty, prepisovacie perá, zošity a dopisný papier.

Návštevu si dohovor aspoň s jednodenným predstihom.

Zdroje

Supalai Grand Tower, 1011 Rama 3 Road, Yannawa, 26th Floor, Law office of Tilleke & Gibbins, แขวง ช่องนนทรี เขต ยานนาวา กรุงเทพมหานคร 10120, Thailand
13.6828577,100.5476298
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Thajsko - Krátke info

Prathet Thai
Miestny názov: Prathet Thai
Hlavné mesto: Bangkok
Úradné jazyky: thajčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 513120 km²
Mena: baht = 100 satangov
Kód meny: THB
Kurz (za 1 € dostaneš): 37.482 THB
Medzinárodný kód krajiny: TH
Internetová doména: .th
Predvoľba telefónneho čísla: +66

Blízke miesta do +/- 300km