Skip to content

Múzeum duší v očistci

Tunajšia malá kolekcia modlitebných knižiek, povlečenia a odevov, na ktorých sú vypálené odtlačky dlaní, je vraj dôkazom komunikácie mŕtvych duší so živými.

Podľa katolíckej doktríny sú duše zomrelých uväznené v očistci, kde musia odčiniť svoje hriechy. Ich vstup do neba sa však môže urýchliť, pokiaľ sa za nich ich priatelia a rodina modlí.

Zakladateľ kostola Najsvätejšieho srdca Ježišovho Victor Jouet bol vraj k založeniu múzea Chiesa del Sacro Cuore del Suffragio inšpirovaný, keď roku 1898 väčšina pôvodného kostola vyhorela a oheň za sebou zanechal obraz trpiacej tváre. Jouet veril, že sa jedná o uväznenú dušu.

Kolekcia odtlačkov, z ktorých väčšina pochádza z 18. a 19. storočia, vraj predstavuje prejavy duší uväznených v očistci, ktoré tak prosia svojich blížnych, aby za nich modlili usilovnejšie.

Zdroje

Lungotevere Prati, 12, 00193 Roma RM, Italy

41.9041857, 12.4723538

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Múzeum duší v očistci Tunajšia malá kolekcia modlitebných knižiek, povlečenia a odevov, na ktorých sú vypálené odtlačky dlaní, je vraj dôkazom komunikácie mŕtvych duší so živými. Podľa katolíckej doktríny…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/muzeum-dusi-v-ocistci/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

12.4723538,41.9041857
</Document> </kml>
KML súbor

Taliansko - Krátke info

Italia
Miestny názov: Italia
Hlavné mesto: Rím
Úradné jazyky: taliančina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. marec 1861
Rozloha: 301338 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ITA/IT
Internetová doména: .it
Predvoľba telefónneho čísla: +39

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Múzeum duší v očistci? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.