Skip to content

Morský chodník medzi ostrovmi Jindo a Modo

Mojžiš nechal Červené more rozostúpiť, aby nim previedol židov. Podľa juhokórejskej legendy však nebol jediný, komu sa niečo také podarilo.

Dvakrát do roka klesne hladina mora medzi ostrovmi Jindo a Modo a vytvorí tak asi 3 kilometre dlhý a 36 metrov široký chodník. Podľa legendy kedysi napadol obyvateľov ostrova Jindo tiger, ktorý ich donútil utiecť. Všetkým okrem jednej starej ženy sa to podarilo. Tá sa modlila k bohu mora, aby nechal vodu rozostúpiť a ona mohla prejsť na ostrov Modo. Jej prianie sa vyplnilo.

Dodnes môžu návštevníci prejsť cez Žlté more dvakrát do roka: vždy na začiatku máj a v polovici júna. V tieto dni si turisti i obyvatelia ostrova obujú čižmy a dôjdu do stredu chodníka, kde sa stretnú a oslavujú. Oslavy netrvajú však dlho, pretože chodník vždy vzniká len asi na hodinu.

Zdroje

Modo, Uisin-myeon, Jindo-gun

34.4065224, 126.3550184

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Morský chodník medzi ostrovmi Jindo a Modo Mojžiš nechal Červené more rozostúpiť, aby nim previedol židov. Podľa juhokórejskej legendy však nebol jediný, komu sa niečo také podarilo. Dvakrát do roka klesne hladina…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/morsky-chodnik-medzi-ostrovmi-jindo-a-modo/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

126.3550184,34.4065224
</Document> </kml>
KML súbor

Južná Kórea - Krátke info

Hanguk
Miestny názov: Hanguk
Hlavné mesto: Soul
Úradné jazyky: kórejčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 15. august 1948
Rozloha: 100210 km²
Mena: kórejský won
Kód meny: KRW
Medzinárodný kód krajiny: KOR/KR
Internetová doména: .kr
Predvoľba telefónneho čísla: +82

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Morský chodník medzi ostrovmi Jindo a Modo? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.