Skip to content

Morské panny z Weeki Wachee

Morské panny žijú vo vodách u Weeki Wachhe už od roku 1947. Vtedy totiž plavecký tréner Newt Perry prišiel s nápadom na vystúpenie morských panien pod hladinou vody, ktoré sa odohráva v hĺbke 6 metrov a tancujú ho ženy v bikinách s rybím chvostom namiesto nôh.

Diváci sú usadení na podzemnej tribúne až pre 400 osôb postavenej na strane od žriedla. Svetla pohasnú, začne hrať príjemná hudba a modrá opona sa roztvorí, aby odhalila 30 metrovú sklenenú stenu, ktorá hľadisko oddeľuje od vodnej plochy. Hlas z reproduktorov potom začne popisovať život pod morom: “voda, modrá ako najkrásnejšia nezábudka a čistá ako krištáľ.” V tom za sklom prepláva prvá mýtická bytosť, ktorá so širokým úsmevom na tvári máva obecenstvu, zatiaľ čo jej plutva nežne pretína vodu.

Celá show je prerozprávaním rozprávky Malá morská víla, v ktorej sa objavuje i spanilý princ, zlá čarodejnica a pozemská svadba, potom čo morská panna získa nohy. Potápači pod vodou vydržia vďaka trubiciam s kyslíkom, ktoré sa vo vode zvíjajú ako hadi. Medzi ďalšie hviezdy vystúpenia patria ryby a korytnačky.

Od roku 1971, keď bol neďaleko otvorený Disney World, má Weeki Wachee problém prilákať návštevníkov na morské panny. V 60. rokoch tu prebiehalo 9 predstavení denne, dnes sú to už len 3 každý deň.

Zdroje

Weeki Wachee Springs State Park, 6131 Commercial Way, Spring Hill, FL 34606, USA

28.5166657, -82.5738953

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Morské panny z Weeki Wachee Morské panny žijú vo vodách u Weeki Wachhe už od roku 1947. Vtedy totiž plavecký tréner Newt Perry prišiel s nápadom na vystúpenie morských panien…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/morske-panny-z-weeki-wachee/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-82.5738953,28.5166657
</Document> </kml>
KML súbor

Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Morské panny z Weeki Wachee? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.