Skip to content

Morské panny z Weeki Wachee

Morské panny žijú vo vodách u Weeki Wachhe už od roku 1947. Vtedy totiž plavecký tréner Newt Perry prišiel s nápadom na vystúpenie morských panien pod hladinou vody, ktoré sa odohráva v hĺbke 6 metrov a tancujú ho ženy v bikinách s rybím chvostom namiesto nôh.

Diváci sú usadení na podzemnej tribúne až pre 400 osôb postavenej na strane od žriedla. Svetla pohasnú, začne hrať príjemná hudba a modrá opona sa roztvorí, aby odhalila 30 metrovú sklenenú stenu, ktorá hľadisko oddeľuje od vodnej plochy. Hlas z reproduktorov potom začne popisovať život pod morom: “voda, modrá ako najkrásnejšia nezábudka a čistá ako krištáľ.” V tom za sklom prepláva prvá mýtická bytosť, ktorá so širokým úsmevom na tvári máva obecenstvu, zatiaľ čo jej plutva nežne pretína vodu.

Celá show je prerozprávaním rozprávky Malá morská víla, v ktorej sa objavuje i spanilý princ, zlá čarodejnica a pozemská svadba, potom čo morská panna získa nohy. Potápači pod vodou vydržia vďaka trubiciam s kyslíkom, ktoré sa vo vode zvíjajú ako hadi. Medzi ďalšie hviezdy vystúpenia patria ryby a korytnačky.

Od roku 1971, keď bol neďaleko otvorený Disney World, má Weeki Wachee problém prilákať návštevníkov na morské panny. V 60. rokoch tu prebiehalo 9 predstavení denne, dnes sú to už len 3 každý deň.

Zdroje

Weeki Wachee Springs State Park, 6131 Commercial Way Weeki Wachee Spings State Park, Spring Hill, FL 34606, USA
28.5178925803,-82.57389
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.203 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km