Skip to content

Monument Jubilee Voodoo

Tento mystický monument je opradený historkami, ktoré si vzájomne odporujú. Väčšina však tvrdí, že francúzski katolíci s jeho stavbou začali v 18. storočí a že mal tvoriť veľký kríž na vrchole hory.

Niekedy počas nasledujúcich 100 rokov sa však prihnala veľká búrka a do pamätníku udrel blesk. Vrchná časť kríža upadla a zišla po úbočí hory dole.

Miestny obyvatelia si túto dramatickú udalosť vyložili ako zásah bohov Vodou (tunajšia verzia voodoo), ktorí tak horu získali späť od katolíkov. Od tej doby k monumentu chodia pútnici a zanechávajú pod ním obetiny.

Zdroje

Anse a Foleur, Haiti

19.8914785, -72.6214485

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Monument Jubilee Voodoo Tento mystický monument je opradený historkami, ktoré si vzájomne odporujú. Väčšina však tvrdí, že francúzski katolíci s jeho stavbou začali v 18. storočí a že…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/monument-jubilee-voodoo/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-72.6214485,19.8914785
</Document> </kml>
KML súbor

Haiti - Krátke info

Haïti
Miestny názov: Haïti
Hlavné mesto: Port-au-Prince
Úradné jazyky: francúzština, haitská kreolčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 17. apríl 1825
Rozloha: 27750 km²
Mena: haitský gourde
Kód meny: HTG
Medzinárodný kód krajiny: HT
Internetová doména: .ht
Predvoľba telefónneho čísla: +509

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Monument Jubilee Voodoo? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.