Skip to content

Mesto mŕtvych

Úzke, nedláždené uličky Mesta mŕtvych sa ukrývajú medzi ošuntelými budovami pieskovej farby. Tie sú skupinou hrobiek a krásne zdobených pohrebných komplexov, ktoré pod kopcom Mokattam tvorí cez 6 kilometrov dlhú moslimskú nekropolu.

V Meste mŕtvych však nespočívajú len zomrelí. Žije tu asi pol milióna ľudí, pre ktorých hrobky predstavujú domov. Mnohí z nich sú rodinnými príslušníkmi pravých obyvateľov týchto mauzóleí, niektorých sem však len vyhnali podmienky v ešte preplnejšom a hlavne drahšom centre Káhiry. Severný cintorín so svojou úchvatnou mešitou Qaitbay má viac obyvateľov než cintorín južný.

Zdroje

7 Branshed from Al Soultan Ahmed, El-Darb El-Ahmar, Monsha'et Nasser, Cairo Governorate, Egypt

30.0419056, 31.2711363

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Mesto mŕtvych Úzke, nedláždené uličky Mesta mŕtvych sa ukrývajú medzi ošuntelými budovami pieskovej farby. Tie sú skupinou hrobiek a krásne zdobených pohrebných komplexov, ktoré pod kopcom Mokattam…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/mesto-mrtvych/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

31.2711363,30.0419056
</Document> </kml>
KML súbor

Egypt - Krátke info

مصر‎
Miestny názov: مصر‎
Hlavné mesto: Káhira, Egypt
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 28. február 1922
Rozloha: 1010408 km²
Mena: egyptská libra
Kód meny: EGP
Medzinárodný kód krajiny: EGY/EG
Internetová doména: .eg
Predvoľba telefónneho čísla: +20

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Mesto mŕtvych? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.