Skip to content

Masívna migrácia: Netopiere v národnom parku Kasanka

Keď nad lesom v národnom parku Kasanka zapadá slnko, stávaš sa svedkom jedného z najväčších a najprekvapivejších afrických prírodných fenoménov. Desať miliónov kričiacich netopierov vylietava zo svojich hniezd v korunách stromov a celkom zapĺňa oblohu.

Ich počet je vyšší ako polovica obyvateľov Zambie! Netopiere sú to pomerne veľké, asi ako vrany, a rozpätie ich krídiel dosahuje až 90 centimetrov. A taktiež majú poriadny hlad.

Ty sa na ich jedálničku našťastie nenachádzaš. Tieto netopiere farby slamy majú totiž radi ovocie a migrujú, aby si pochutnali na tom, čo im miestny les môže ponúknuť. Celú noc sa v lese striedavo kŕmia a odpočívajú a za úsvitu opäť vzlietnu, aby sa vrátili späť do svojich hniezd.

Netopiere sa v Kasanke zdržujú len od októbra do decembra. Akonáhle skonzumujú všetko tunajšie ovocie, takto úplne vyjedený les zas opúšťajú.

Zdroje

  • The Atlas Obscura Explorer’s Guide for the World’s Most Adventurous Kid, 2018, ISBN: 9781523503544
  • https://www.wikipedia.org/

Zambia

-12.5464509, 30.215519

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Masívna migrácia: Netopiere v národnom parku Kasanka Keď nad lesom v národnom parku Kasanka zapadá slnko, stávaš sa svedkom jedného z najväčších a najprekvapivejších afrických prírodných fenoménov. Desať miliónov kričiacich netopierov vylietava…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/masivna-migracia-netopiere-v-narodnom-parku-kasanka/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

30.215519,-12.5464509
</Document> </kml>
KML súbor

Zambia - Krátke info

Zambia
Miestny názov: Zambia
Hlavné mesto: Lusaka
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 24. október 1964
Rozloha: 752618 km²
Mena: kwacha
Kód meny: ZMK
Medzinárodný kód krajiny: ZMB/ZM
Internetová doména: .zm
Predvoľba telefónneho čísla: +260

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Masívna migrácia: Netopiere v národnom parku Kasanka? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.