Skip to content

Lovecké múzeum Augusta von Spiesse

Na sporo osvetlených stenách tohto múzea visia zvieracie hlavy so sklenenými očami. V Rumunsku žije veľká populácia medveďov vďaka poslednému komunistickému vodcovi zeme: Nicolae Ceaușescuovi, ktorý nechal medveďov zavrieť do súkromnej rezervácie, v ktorej mohol loviť len on sám a pár vyvolených priateľov.

Tým síce zachránil mnoho medveďov pred smrťou, sám ich však zabil viac než dosť. Kvôli záľube v love veľkých zvierat choval diktátor doma medvedie mláďatá, ktoré pred vypustením do prírody poriadne vykŕmil. Medvedi však boli zvyknuté na ľudskú starostlivosť a v lesoch umierali hladom. Ceaușescu tak zmenil taktiku a nariadil, aby boli medvede kŕmené len surovým mäsom a pravidelne bité, aby sa na ľudí neviazali. Tieto agresívne zvieratá potom v lesoch napádali turistov a autá.

V múzeu je vystavená aj jedna z najväčších Ceaușescuových trofejí, obrovská hnedá medvedia koža a vypchatej tlapy. Srdcom kolekcie je však zbierka 1 000 trofejí plukovník Augsta von Spiesse, ktorý lovil karpatské medvede medzi rokmi 1920-1930.

Zdroje

Strada Școala de Înot 4, Sibiu 550005, Romania

45.7866154, 24.1469246

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Lovecké múzeum Augusta von Spiesse Na sporo osvetlených stenách tohto múzea visia zvieracie hlavy so sklenenými očami. V Rumunsku žije veľká populácia medveďov vďaka poslednému komunistickému vodcovi zeme: Nicolae Ceaușescuovi,…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/lovecke-muzeum-augusta-von-spiesse/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

24.1469246,45.7866154
</Document> </kml>
KML súbor

Rumunsko - Krátke info

România
Miestny názov: România
Hlavné mesto: Bukurešť
Úradné jazyky: rumunčina, maďarčina, nemčina, rómčina, ukrajinčina, srbčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 10. máj 1877
Rozloha: 238397 km²
Mena: leu (=100 bani)
Kód meny: RON
Medzinárodný kód krajiny: ROU/RO
Internetová doména: .ro
Predvoľba telefónneho čísla: +40

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Lovecké múzeum Augusta von Spiesse? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.