Skip to content

Longplayer

Pokaľ si pri návšteve Londýna nestihneš ísť vypočuť Longplayer, nezúfaj, táto hudobná kompozícia bude totiž v londýnskom majáku Trinity Buoy Wharf hrať ešte ďalších tisíc rokov. Longplayer sa skladá zo šesťsto krátkych nahrávok zahraných na tibetskej spievajúcej mise, ktoré sú skombinované tak, aby sa jednotlivé varianty za celých tisíc rokov ani raz nezopakovali. Skladba bola pustená 31. decembra 1999 a skončiť by mala s poslednými sekundami v roku 2999.

Tvorci projektu vytvorili nadáciu, ktorej úlohou je zaistiť, aby hudba neprestala hrať ani cez všetky technologické a sociálne zmeny, ktoré v nasledujúcich rokoch nastanú.

Nahrávku si môžeš pustiť aj online
Zdroje

64 Orchard Pl, Poplar, London E14 0JW, UK

51.507817, 0.0074014

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Longplayer Pokaľ si pri návšteve Londýna nestihneš ísť vypočuť Longplayer, nezúfaj, táto hudobná kompozícia bude totiž v londýnskom majáku Trinity Buoy Wharf hrať ešte ďalších tisíc…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/longplayer/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

0.0074014,51.507817
</Document> </kml>
KML súbor

Spojené kráľovstvo - Krátke info

United Kingdom
Miestny názov: United Kingdom
Hlavné mesto: London
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. máj 1707
Rozloha: 242495 km²
Mena: libra šterlingov
Kód meny: GBP
Medzinárodný kód krajiny: GBR/GB
Internetová doména: .uk
Predvoľba telefónneho čísla: +44

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Longplayer? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.