Skip to content

Leňochodia rezervácia

Všetko to začalo mláďaťom leňochoda menom Buttercup. V roku 1991 sa tri malé dievčatká objavili na prahu domu Judy Avey-Arroyovej s poraneným leňochodm trojprstým, ktorému zomrela matka. Hoci Avey-Arroyová sa zvieratami nemala žiadne skúsenosti, Buttercupa sa ujala a zachránila. S manželom Luisom si zviera tak zamilovali, že sa rozhodli založiť pre leňochodov rezerváciu určenú k ich ochrane a starostlivosti o zranených jedincov.

Leňochodia rezervácia Aviarios del Caribe bola otvorená v roku 1997 a dodnes sa ujala viac ako 500 dvoj a trojprstých leňochodov. Tieto zvieratá žijú v tropických lesoch Strednej a Južnej Ameriky a pohybujú sa veľmi pomaly, čo z nich robí ľahkú korisť predátorov aj ľudí.

Potom, čo sa v rezervácii leňochodi uzdravia, sú niektorí vypustení späť do prírody, iný v nej však už zostanú. Buttercup je tunajším obľúbencom a jeho úlohou je vítať návštevníkov.

Miestna nemocnica sa taktiež stará o leňochodov, ktorí spadli na elektrické drôty alebo ich prešlo auto. V časti pre novorodencov sú malinký leňochodi oblečení do pyžamiek a uložení v inkubátoroch.

Zdroje

Route 36, 30 km South of Limón Limon, Limón Province, 7302, Costa Rica

9.7991139, -82.9146783

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Leňochodia rezervácia Všetko to začalo mláďaťom leňochoda menom Buttercup. V roku 1991 sa tri malé dievčatká objavili na prahu domu Judy Avey-Arroyovej s poraneným leňochodm trojprstým, ktorému…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/lenochodia-rezervacia/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-82.9146783,9.7991139
</Document> </kml>
KML súbor

Kostarika - Krátke info

Costa Rica
Miestny názov: Costa Rica
Hlavné mesto: San José
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 1. január 1938
Rozloha: 51100 km²
Mena: kostarický colón
Kód meny: CRC
Medzinárodný kód krajiny: CRI/CR
Internetová doména: .cr
Predvoľba telefónneho čísla: +506

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Leňochodia rezervácia? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.