Skip to content

Krysí kráľ

V Múzeu prírodnej histórie sa medzi krásnymi vypchatými vtákmi a lesklými minerálmi schováva veľmi vzácny a pravdepodobne i sfalšovaný exponát – krysí kráľ. Podľa ľudových povedačok vznikne krysí kráľ tak, že sa niekoľkým jedincom zapletú chvosty do nerozviazateľného uzla. Krysy sú tak navždy spojené a nemôžu sa hýbať, ich prežitie závisí na pomoci druhých, ktorí im nosia jedlo.

Krysí kráľ v Nantes, ktorý bol nájdený roku 1986, sa v skutočnosti skladá z deviatich myší naložených v alkohole. Je to jeden z niekoľkých podobných exponátov, hoci vedci považujú ich prirodzený výskyt za viac než nepravdepodobný.

Zdroje

12 Rue Voltaire, 44000 Nantes, France

47.2125419, -1.5647679

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Krysí kráľ V Múzeu prírodnej histórie sa medzi krásnymi vypchatými vtákmi a lesklými minerálmi schováva veľmi vzácny a pravdepodobne i sfalšovaný exponát – krysí kráľ. Podľa ľudových…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/krysi-kral/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-1.5647679,47.2125419
</Document> </kml>
KML súbor

Francúzsko - Krátke info

France
Miestny názov: France
Hlavné mesto: Paríž
Úradné jazyky: francúzština
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Rozloha: 668763 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: FRA/FR
Internetová doména: .fr
Predvoľba telefónneho čísla: +33

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Krysí kráľ? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.