Skip to content

Krysí chrám Karni Mata

Po podlahách tohoto chrámu sa preháňa dvadsať tisíc krýs, ktoré súperia o miesto u veľkých misiek s mliekom. Krysy tu nie sú považované za škodcov, ale za posvätných potomkov Karni Maty, ktorá bola v 15. storočí uctievaná ako stelesnenie hinduistickej bohyne Durgy.

Príbehy o tom, ako sa z potomkov Karni Maty staly krysy, sa rôznia. Najbežnejšia verzia tvrdí, že Karni prosila bohyňu smrti Jamu, aby oživila jej utopeného syna. Jama nakoniec zvolila a sľúbila, že všetci mužskí potomkovia Karni Maty budú reinkarnovaní v podobe krýs.

Návštevníci si pred vstupom do chrámu musia vyzuť topánky. Pri pohybe medzi výkalmi, rozliatym mliekom a hemžiacimi sa krysami mysli na to, že pokiaľ ti po nohe jedna prebehne, znamená to, že budeš mať šťastie. Našlapuj opatrne. Pravidlá v chráme uvádzajú, že pokiaľ omylom na krysu šliapneš a zabiješ ju, musíš ju nahradiť soškou krysy vyrobenú zo zlata.

Zdroje

करणी माता मंदिर रोड, Deshnok, Rajasthan 334801, India

27.7911081, 73.3411056

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Krysí chrám Karni Mata Po podlahách tohoto chrámu sa preháňa dvadsať tisíc krýs, ktoré súperia o miesto u veľkých misiek s mliekom. Krysy tu nie sú považované za škodcov,…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/krysi-chram-karni-mata/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

73.3411056,27.7911081
</Document> </kml>
KML súbor

India - Krátke info

India
Miestny názov: India
Hlavné mesto: Naí Dillí
Úradné jazyky: hindčina, angličtina, 21 miestnych jazykov
Štátne zriadenie: federatívna parlamentná republika
Dátum vzniku: 26. júl 1950
Rozloha: 3287263 km²
Mena: indická rupia
Kód meny: INR
Medzinárodný kód krajiny: IND/IN
Internetová doména: .in
Predvoľba telefónneho čísla: +91

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Krysí chrám Karni Mata? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.