Skip to content

Kde býva Santa Claus?

Skúšal si niekedy nájsť kde býva Santa Claus? V dnešnej dobe nie je nič jednoduchšie. Stačí zadať príslušne kľúčové slovo do Google Maps a môžeš vyraziť. Nakoniec sa objavíš vo Fínsku!

Laponská dedina Rovaniemi sa nachádza hneď za severným polárnym kruhom. Santu tu môžeš stretnúť v hociktorý deň v roku. Moment! Okrem jedného. Na Štedrý deň má ujo veľa práce s rozdávaním darčekov.

V tejto zasneženej rozprávkovej dedine ťa čaká mnoho atrakcií. Napríklad kancelária Santa Clausa, kde sa uchováva aj povestný zoznam poslušných a neposlušných detí. Určite tam nájdeš aj zoznam darčekov pre celý svet.

V blízkosti sa nachádza aj pošta, kde s blížiacim dátumom Vianoc je zahltená so zásielkami z celého sveta. Mimochodom, už si napísal svoje želanie? Ak už nestíhaš poslať klasický list, môžeš skúsiť email: info@santaclausoffice.com

Poštová adresa

Santa Claus Office
Joulumaantie 1
96930 Arctic Circle, Rovaniemi
Lapland, Finland

Ubytovanie

V Rovaniemi je veľa možností ubytovania, ale celý výlet môžeš “zaklincovať” ubytovaním sa v dedine Santa Clausa. Bohužiaľ to pocíti aj tvoja peňaženka. Jedná sa naozaj o “čistú” komerčnú záležitosť. Niekto musí zaplatiť to množstvo škriatkov, elfov,….

Cesta do Rovaniemi

Do Rovaniemi sa dá dostať viacerými spôsobmi. Keď vynecháme nákladnú a dlhú cestu autom (cez 2.500km), tak táto dedina má aj svoje letisko. Pravidelne sa sem lieta z Helsínk počas celého roka. V sezóne sa dá zaletieť aj z Európskych miest ako Londýn či Paríž. Spiatočnú letenku vieš zakúpiť tesne pod 200,- €.

Zdroje

96930 Rovaniemi, Finland
66.5455539803,25.8471974
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Fínsko - Krátke info

Suomi
Miestny názov: Suomi
Hlavné mesto: Helsinki
Úradné jazyky: fínčina, švédčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 6. december 1917
Rozloha: 338424 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: FIN/FI
Internetová doména: .fi
Predvoľba telefónneho čísla: +358

Blízke miesta do +/- 300km