Skip to content

Katedrála haraburdia

Ako by sa ti páčilo ísť si k niekomu na dvor prehliadnuť hromadu haraburdia? Realita iste predčí tvoje očakávania. Stavba Cathedral of Junk Vinca Hannemanna začala v roku 1988 ako pár nepotrebných vecí na plote. Dnes je z nej niekoľkoposchodová budova plná tajomných zákutí, ktorá sa neustále rozrastá.

Ketdrála je postavená z darovaných nepotrebných vecí, ako sú staré telefóny, rámy bicyklov, písacie stroje, cédečka, alebo napríklad gumené kačičky. Návštevníci môžu priniesť vlastné haraburdie, ktoré Hannemann ku stavbe pripevní pomocou medených, hliníkových a mosadzných drôtov.

V roku 2010 sa budúcnosť katedrály ocitla v nebezpečí, keď Hannemann obdržal rozhodnutie o porušení stavebného povolenia. Sochár musel v snahe vyjsť v ústrety nariadeniu do niekoľko týždňov odstrániť 4 tony materiálu. Hannemanna situácia natoľko rozčarovala, že sa rozhodol katedrálu zničiť úplne. Tou dobou už však bola medzi miestnymi natoľko obľúbená, že sochárovi prišla s pretvorením stavby pomôcť celá armáda dobrovoľníkov. Mesto bolo spokojné a katedrála haraburdia stojí dodnes.

Zdroje

4422-4424 Lareina Dr, Austin, TX 78745, USA

30.218643, -97.7715636

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Katedrála haraburdia Ako by sa ti páčilo ísť si k niekomu na dvor prehliadnuť hromadu haraburdia? Realita iste predčí tvoje očakávania. Stavba Cathedral of Junk Vinca Hannemanna…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/katedrala-haraburdia/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-97.7715636,30.218643
</Document> </kml>
KML súbor

Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Katedrála haraburdia? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.