Skip to content

Hviezdne mestečko

Počas sovietskeho vesmírneho programu bola tajná letecká základňa severne od Moskvy prestavaná na výcvikové centrum pre kozmonautov, ktorí mú hovorili “Hviezdne mestečko”. Miesto nebolo zakreslené na mapách a bolo označené len ako “uzavrený vojenský priestor č. 1”. Nádejní kozmonauti tu prechádzali náročným fyzickým, technickým a psychologickým výcvikom.

Keď sa roku 1991 Sovietsky zväz rozpadol, tajnostiam bol koniec a centrum sa otvorilo verejnosti. Dnes si tu návštevníci môžu skúsiť obliecť skafander a otestovať simulátor stavu beztiaže či preťaženia. Múzeum ciest do vesmíru sa pýši pôsobivou kolekciou starých skafandrov a ohorených modulov, ktoré prešli atmosférou späť na zem.

Môžeš sa tu dokonca stretnúť s ozajstným kozmonautom. Tí sem dodnes jazdia na výcvik a rekonvalescenciu po letoch do vesmíru.

UPOZORNENIE: K návšteve budeš potrebovať povolenie, takže si prehliadky dohodni vopred.

Zdroje

Zvyozdny gorodok, Moscow Oblast, Russia, 141160

55.8734632, 38.1125763

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Hviezdne mestečko Počas sovietskeho vesmírneho programu bola tajná letecká základňa severne od Moskvy prestavaná na výcvikové centrum pre kozmonautov, ktorí mú hovorili “Hviezdne mestečko”. Miesto nebolo zakreslené…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/hviezdne-mesto/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

38.1125763,55.8734632
</Document> </kml>
KML súbor

Rusko - Krátke info

Россия
Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Mena: ruský rubeľ (=100 kopejok)
Kód meny: RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Hviezdne mestečko? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.