Skip to content

Hrochy Pabla Escobara

Kedysi na tomto obrovskom pozemku žil notoricky známy kolumbijský kokaínový barón Pablo Escobar. Dni trávil jazdou na vznášadle nad tunajšími rybníkmi, starostlivosťou o svoju zbierku veteránov, alebo prechádzaním sa po vlastnej zoo plné hrochov a papagájov.

Escobar zomrel pri policajnej prestrelke v roku 1993 a jeho sídlo schátralo, ale neskôr bolo zreštaurované ako zábavný park. Je tu však menší problém, obyvatelia mesta sa na pozemok často plížia prestrihaným plotom a kopú v záhrade jamy, pretože veria, že tu Escobar ukryl poklad.

Medzitým sa štyri hrochy, ktoré si Escobar nechal doviezť z Afriky, veselo množili a jednému z nich sa dokonca podarilo z haciendy utiecť. V roku 2009 bol hroch menom Pepe nájdený 100 kilometrov od miesta a následne kolumbijskými vojakmi zastrelený. Podľa odhadov dnes na pozemku žije skupina asi štyridsiatich hrochov, ktorí nasledujú alfa samca menom Pablo.

Návštevníci môžu malých hrochov kŕmiť, prejsť si miestnosti drogového kráľa a dokonca si prehliadnuť i malé lietadlo, ktorým Escobar dopravil prvú várku kokaínu do USA.

Zdroje

Temático Hacienda Nápoles Park, Kilómetro 165 de la Autopista Medellín-Bogotá Puerto Triunfo, Doradal, Puerto Triunfo, Antioquia, Colombia

5.9277826,-74.7280061

Navštív web stránku

Stiahni si KML súbor

Kolumbia - Krátke info

Colombia
Miestny názov: Colombia
Hlavné mesto: Bogotá
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 20. júl 1810
Rozloha: 1141748 km²
Mena: kolumbijské peso
Kód meny: COP
Kurz (za 1 € dostaneš): 4358.507 COP
Medzinárodný kód krajiny: CO
Internetová doména: .co
Predvoľba telefónneho čísla: +57

Blízke miesta do 300km