Skip to content

Filmové štúdio v Ouarzazate

Fotogenické kasby a púšť okolo Ouarzazate už dlho priťahujú filmárov. Hneď za mestom sa nachádza Atlas Studios, čo je najväčšie filmové štúdio na svete.

Prvým režisérom, ktorý použil Ouarzazate ako pozadie do svojho filmu, bol David Lean. Ten tu v roku 1962 natočil film Lawrence z Arábie. Atlas Studios záhajilo činnosť v roku 1983 a od tej doby poskytlo lokácie pre filmy Múmia, Gladiátor, Kráľovstvo nebeské, Bábel a niektoré epizódy Hry o tróny.

Štúdio, nachádzajúce sa v púšti, je obklopené časťami scén starých filmov, ako je napríklad obrovské lietadlo použité pri natáčaní Honba za klenotom Nílu v roku 1985 alebo koloseum, v ktorom vznikal Gladiátor.

Asi 30 kilometrov západne od Ouarzazate sa nachádza opevnená dedina Aït Benhaddou, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO. Tunajšie stiesnené kasby boli v mnohých filmov použité ako znázornenie Jeruzalema. Väčšina obyvateľov tejto stáročnej dediny sa už presunula do modernejších príbytkov, osem rodín tu však žije dodnes.

V areáli filmového štúdia sa môžeš dokonca aj ubytovať v hoteli. Priam ideálne miesto na prespanie pri výlete z Marakéš.

Zdroje

N10, 45000, Ouarzazate 45000, Morocco

30.9407306, -6.9669794

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Filmové štúdio v Ouarzazate Fotogenické kasby a púšť okolo Ouarzazate už dlho priťahujú filmárov. Hneď za mestom sa nachádza Atlas Studios, čo je najväčšie filmové štúdio na svete. Prvým…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/filmove-studio-v-ouarzazate/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

-6.9669794,30.9407306
</Document> </kml>
KML súbor

Maroko - Krátke info

Al Maghrib
Miestny názov: Al Maghrib
Hlavné mesto: Rabat
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 2. marec 1956
Rozloha: 446550 km²
Mena: marocký dirham
Kód meny: MAD
Medzinárodný kód krajiny: MAR/MA
Internetová doména: .ma
Predvoľba telefónneho čísla: +212

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Filmové štúdio v Ouarzazate? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.