Skip to content

Kaviareň v štýle obrovského fotoaparátu Rolleiflex

Kaviareň Dreamy Camera Cafe sa nachádza v ospalej dedine na okraji Soulu a umožňuje svojim zákazníkom vliezť dovnútra obrieho fotoaparátu a pozrieť sa z druhej strany obrieho objektívu.

Kaviareň, ktorú postavil bývalý pilot a vášnivý zberateľ kamier, sa týči nad neďalekým domom majiteľa. Vo vnútri sa nachádzajú dve poschodia kde si môžeš vychutnať šálku kávy s dekoráciou, ktorej dominujú vintage fotoaparáty, od miniatúrnych hračiek až po skutočné starožitné kúsky. Každé poschodie má veľké okrúhle okno, ktoré spolu z exteriéru tvoria dvojitú šošovku kamery Rolleiflex, podľa ktorej je budova postavená. Dekor vo vnútri kaviarne je rovnako štýlový ako exteriér. Filmové negatívy sú umiestnené na každom stolíku, a dokonca aj rolka toaletného papiera vyzerá ako filmová cievka.

Zatiaľ čo prvé poschodie kaviarne je venované akémusi múzeu fotoaparátov, na druhom poschodí sa nachádza malá galéria fotografie, kde si môžu začínajúci fotografi vystaviť svoje vlastné diela. Alebo si môžeš jednoducho vychutnať celkom úžasný, nerušený výhľad na kórejské hory.

Či už si fanúšikom fotoaparátov, kávy alebo chceš len ohromujúci výhľad, o návštevníkov kaviarne Dreamy Camera Cafe je postarané. Táto jedinečná kaviareň patrí jednoznačne medzi najmalebnejšie kaviarne sveta.

341-13 Jungwon-ri, Yongmun-myeon, Yangpyeong, Gyeonggi-do, South Korea
37.5365701,127.621483
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Južná Kórea - Krátke info

Hanguk
Miestny názov: Hanguk
Hlavné mesto: Soul
Úradné jazyky: kórejčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 15. august 1948
Rozloha: 100210 km²
Mena: kórejský won
Kód meny: KRW
Kurz (za 1 € dostaneš): 1336.168 KRW
Medzinárodný kód krajiny: KOR/KR
Internetová doména: .kr
Predvoľba telefónneho čísla: +82

Blízke miesta do +/- 300km