Skip to content

Dom hore nohami

V centre vzdelávania a regionálnej podpory v Szymbark sa nachádzajú zaujímavé objekty: najväčšie piano na svete, zbierka krabičiek na tabak, pivovar a dvojposchodový dom, ktorý je hore nohami.

Dom bol postavený v roku 2007 a je dielom poľského nadšenca do histórie Daniela Czapiewskiho ktorý vlastní stavebnú firmu.

Podľa Czapiewskiho dom znázorňuje neistotu, ktorou Poľsko prechádzalo na konci komunistickej éry.

Vo vnútri je dom dobovo vybavený: V televízii beží propaganda zo 70. rokov a na stenách visia výjavy znázorňujúce hrôzy chudoby, fašizmu a hladomoru.

Pri prechádzaní miestnosťami sa ti možno trochu zamotá hlava. Rovnako na tom boli i robotníci, ktorí dom stavali. Každé 3 hodiny si museli dať pauzu vyjsť von, aby striasli dezorientáciu a mohli sa zas vrátiť k práci.

Zdroje

Szymbarskich Zakładników 12, 83-315 Szymbark, Poland

54.2062808, 18.1081644

Navštív web stránku

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Dom hore nohami V centre vzdelávania a regionálnej podpory v Szymbark sa nachádzajú zaujímavé objekty: najväčšie piano na svete, zbierka krabičiek na tabak, pivovar a dvojposchodový dom, ktorý…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/dom-hore-nohami/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

18.1081644,54.2062808
</Document> </kml>
KML súbor

Poľsko - Krátke info

Polska
Miestny názov: Polska
Hlavné mesto: Varšava
Úradné jazyky: poľština
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 11. november 1918
Rozloha: 312696 km²
Mena: poľský zlotý (=100 grošov)
Kód meny: PLN
Medzinárodný kód krajiny: POL/PL
Internetová doména: .pl
Predvoľba telefónneho čísla: +48

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Dom hore nohami? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.