Skip to content

Chrám z pivných fliaš

Každé ráno sa mnísi v budhistickom chráme Wat Pa Maha Chedi Kaew prebúdzajú obklopení prázdnymi fľašami od piva. Viera im pitie alkoholu zakazuje, prázdne fľaše od Heineken či thajského piva Chang tu však tvoaria steny ich ciel.

Mnísi v Sisakete zbierajú prázdne fľaše už od roku 1984, ako propagáciu recyklácie a ochrany životného prostredia. Nazbierali toľko fliaš, že z nich začali stavať časti chrámu, až z nich nakoniec vytvorili celý komplex.

Hlavný chrám sa skladá z asi jeden a pol milióna fliaš: zelené sú od piva Heineken a hnedé od piva Chang, ktoré sú vyskladané v radách. Vnútorný priestor zdobia mozaiky z kamienkov a vrchnákov od piva. Akonáhle bol chrám dokončený, začali mnísi z fľaši postupne stavať taktiež krematórium, modlitebnú miestnosť, vodojem, toalety pre návštevníkov a ubytovne.

Stavba stále pokračuje. Čím viac fliaš ľudia prinášajú, tím dlhšie budú mnísi stavať.

Zdroje

Si, Khun Han District, Si Sa Ket 33150, Thailand

14.618459, 104.4193077

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2"> <Document> Chrám z pivných fliaš Každé ráno sa mnísi v budhistickom chráme Wat Pa Maha Chedi Kaew prebúdzajú obklopení prázdnymi fľašami od piva. Viera im pitie alkoholu zakazuje, prázdne fľaše…viac sa dočítaš na: https://www.ckknirsch.sk/svetova-zaujimavost/chram-z-pivnych-flias/

Úžasné skryté miesta od (c) CK KNiRSCH

104.4193077,14.618459
</Document> </kml>
KML súbor

Thajsko - Krátke info

Prathet Thai
Miestny názov: Prathet Thai
Hlavné mesto: Bangkok
Úradné jazyky: thajčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 513120 km²
Mena: baht = 100 satangov
Kód meny: THB
Medzinárodný kód krajiny: TH
Internetová doména: .th
Predvoľba telefónneho čísla: +66

Blízke miesta do 300km

Preskúmaj celý svet

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Chrám z pivných fliaš? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.