Skip to content

8bit kaviareň

Pre tých, ktorí vyrastali na video-hrách v 80. a 90. rokoch, by mohla návšteva kaviarne 8bit byť ako cesta do detstva. Tento malý bar, ktorý sa nachádza na piatom poschodí kancelárskej budovy uprostred rušnej ulice Shinjuku Sanchome, je nabitý rôznymi hrami a herným príslušenstvom od figúrok Mario cez rukavice Power Gloves až po 3-D systém Nintendo a dokonca aj Virtual Boy.

V súvislosti s 8-bitovými procesormi v konzolách sa začala v roku 1983 éra 8-bitových hier vydaním systému Famicom (skratka “Family Computer”) v Japonsku. V iných častiach sveta tento herný systém bol známy pod iným menom: Nintendo Entertainment System. Krátko na to sa hry ako Super Mario Bros., Duck Hunt a Legend of Zelda stali známymi po celom svete.

Nie je žiadnym prekvapením, že Japonsko, veľmoc video-herného priemyslu, najmä na začiatku 80. rokov, bude mať zariadenia oslavujúce túto históriu. V skutočnosti krajina ako celok a najmä v Tokiu, majú nepreberné množstvo video-herní – ale nie je veľa takýchto tématických, ako 8bit kaviareň. Nielenže si môžeš pozrieť rôzne materiály z daného obdobia, ale môžeš si tiež vybrať ktorúkoľvek hru z regálu a hrať sa pri popíjaní nápoja s tématikou tvojej obľúbenej postavy z videohier.

Japan, 〒160-0022 Tokyo, Shinjuku City, Shinjuku, 3-chōme−8−9 新宿Qビル 5F
35.6906918,139.7066961
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Japonsko - Krátke info

日本
Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 130.368 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km