Skip to content

STORNO: Dovolenka Istanbul 2016

CK Knirsch 20. júla 2016

Na základe situácie v Turecku, som bol nútený naplánovanú dovolenku zrušiť. Už sme boli aj zmierení s bombovým útokom na letisko, ale prevrat je už trochu veľa. Ešte keby sme šli do nejakého letoviska v Turecku, tak to nechám tak, ale byť v tomto období v Istanbule, je už naozaj veľmi na zváženie. Situácia sa tam môže zas každým dňom zvrtnúť.

Asi mi nestačil jeden kolotoč s posunom termínu odletu, tak teraz kolotoč so stornom. Informáciu o tom, že sa niečo deje v Turecku, som dostal v piatok v noci, keď som akurát dorazil do Chorvátska na predĺžený weekend na morských kajakoch. Neveriacky som krútil hlavou s tým, že počkám na ďalšie informácie do nasledujúceho dňa. Správy boli neúprosné a tak som začal po krátkej porade cez SMS s budúcimi pasažiermi stornovať čo sa dalo takto na diaľku.


Ubytovanie

V Istanbule som našťastie som mal zarezervovaný hotel o pár euro drahší, ale za to s bezplatným stornom do 5 dní pred príchodom. Tak toto prebehlo bez komplikácii a bez akéhokoľvek poplatku. Ubytovanie v Budapešti, kde sme sa chceli ubytovať na pár dní pred odchodom (let sme mali práve z tohto mesta) zas bolo rezervované cez AirBnB. Túto rezerváciu som nerušil. Aspoň si dáme weekendový pobyt v Budapešti.

Cestovanie

S cestovnými lístkami to je o niečo horšie. Najprv to jednoduchšie. Spoj autobusom za 8€/os so StudentAgency do Budapešti ponechávam a doobjednávam aj spiatočný lístok. Lístky kúpené na ŽSR bola otázka 15 minút strávených pri okienku a -10% za storno. Tu sme boli stratoví 1.71€/os. S letenkami to je horšie. Tie boli kupované cez nízkonákladovú spoločnosť WizzAir. Ak si prečítate podmienky, peniaze vrátia iba pri úmrti. Ale, skúšam to stornovať s tým, že nechcem peniaze, ale nech mi to na konto pripíšu vo forme kreditu. Po dvoch dňoch žiadna odpoveď, tak som zvedavý, či sa vôbec ozvú. Ak áno, článok bude aktualizovaný.


Čo ďalej?

Plán, navštíviť Istanbul ostáva, ale až keď sa situácia ukľudní – možno o rok. Od augusta 2016 už prestáva lietať spoločnosť WizzAir do Istanbulu a lieta spoločnosť Pegasus z Viedne za podobnú sumu, za čo sme to aj kúpili. Bohužiaľ aj takéto situácie sa stávajú.

Prečítaj si ďalšie články

Tipy na kúpu naozaj lacných leteniek

Kupovanie lacných leteniek nie je až taká veda. Zopár tipov sme už zverejnili ako si to uľahčiť. Tentoraz prinášame zopár tipov, ako nakúpiť ešte lacnejšie. Zrazu zistíte, že sa dá cestovať úplne lacno.

Ako si vyzdvihnúť cestovné lístky na vlak v Budapešti?

Ak si si kúpil online lístky na maďarských železniciach, napr. do Bratislavy, tak určite vieš, že to máš zatiaľ len rezerváciu a nie plnohodnotné cestovné lístky. Celý proces nákupu sme si opísali v minulej časti.

Plánovanie: Po vlastnej osi do Sakartvelo

Zatiaľ veľa ľudí má neopodstatnené obavy v naplánovaní vlastnej dovolenky, či výletu za hranice nášho štátu a radšej využijú služby cestovných kancelárii. Ale stačí chvíľa na internete a môžeš si urobiť dovolenku podľa vlastných predstáv za podstatne nižšiu cenu. My ti teraz ukážeme, ako sme si naplánovali vlastnú týždennú dovolenku v Sakartvelo.

Wizz Discount Club: Lacnejšie letenky s každou cestou

Pri prechádzaní lacných leteniek si už určite narazil na podstatne lacnejšie zaujímavé ponuky, ktoré boli určené iba pre členov Wizz Discount Club. Táto zľava nie je určená len pre vyvolených, je dostupná pre každého. A čo je najlepšie, ušetríš ihneď pri prvom lete.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram