Na základe situácie v Turecku, som bol nútený naplánovanú dovolenku zrušiť. Už sme boli aj zmierení s bombovým útokom na letisko, ale prevrat je už trochu veľa. Ešte keby sme šli do nejakého letoviska v Turecku, tak to nechám tak, ale byť v tomto období v Istanbule, je už naozaj veľmi na zváženie. Situácia sa tam môže zas každým dňom zvrtnúť.

Asi mi nestačil jeden kolotoč s posunom termínu odletu, tak teraz kolotoč so stornom. Informáciu o tom, že sa niečo deje v Turecku, som dostal v piatok v noci, keď som akurát dorazil do Chorvátska na predĺžený weekend na morských kajakoch. Neveriacky som krútil hlavou s tým, že počkám na ďalšie informácie do nasledujúceho dňa. Správy boli neúprosné a tak som začal po krátkej porade cez SMS s budúcimi pasažiermi stornovať čo sa dalo takto na diaľku.

Istanbul
Ubytovanie

V Istanbule som našťastie som mal zarezervovaný hotel o pár euro drahší, ale za to s bezplatným stornom do 5 dní pred príchodom. Tak toto prebehlo bez komplikácii a bez akéhokoľvek poplatku. Ubytovanie v Budapešti, kde sme sa chceli ubytovať na pár dní pred odchodom (let sme mali práve z tohto mesta) zas bolo rezervované cez AirBnB. Túto rezerváciu som nerušil. Aspoň si dáme weekendový pobyt v Budapešti.

Cestovanie

S cestovnými lístkami to je o niečo horšie. Najprv to jednoduchšie. Spoj autobusom za 8€/os so StudentAgency do Budapešti ponechávam a doobjednávam aj spiatočný lístok. Lístky kúpené na ŽSR bola otázka 15 minút strávených pri okienku a -10% za storno. Tu sme boli stratoví 1.71€/os. S letenkami to je horšie. Tie boli kupované cez nízkonákladovú spoločnosť WizzAir. Ak si prečítate podmienky, peniaze vrátia iba pri úmrti. Ale, skúšam to stornovať s tým, že nechcem peniaze, ale nech mi to na konto pripíšu vo forme kreditu. Po dvoch dňoch žiadna odpoveď, tak som zvedavý, či sa vôbec ozvú. Ak áno, článok bude aktualizovaný.

Istanbul
Čo ďalej?

Plán, navštíviť Istanbul ostáva, ale až keď sa situácia ukľudní – možno o rok. Od augusta 2016 už prestáva lietať spoločnosť WizzAir do Istanbulu a lieta spoločnosť Pegasus z Viedne za podobnú sumu, za čo sme to aj kúpili. Bohužiaľ aj takéto situácie sa stávajú.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Ešte nikto neohodnotil, buď prvý)
Počítam...

CK Knirsch